Denizler İmparatoru
Diğer İsimleri: Emperor of the Sea, God of Ocean, Jang Bo-Go
Yılı: 2005
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 51
Bölüm Süresi: 60 dakika
Yapımcılar: KBS

Taraflar farklı da olsa onunla aynı havayı koklar, aynı kadını sever, aynı duyguları yaşarsın.

840 yıllarında Chungae, Shila ve Yiangze şehirlerinde yaşanmış bir hikâyeden esinlenerek tüccar Jangbogo (Chang Bo Ko)'nun hayatının anlatıldığı dizi. Baş karakter Gumbo Chungae limanında babasıyla birlikte bir tersanede çalışmaktadır. Arkadaşları ile buradan kaçmak ve daha iyi bir hayat yaşamak için Çin'e kaçmaya çalışırlar fakat başarılı olamazlar. Seul Pyong adındaki tüccar kaçakları tekrar geldiği limana getirir. Rüşvetle serbest kalırlar.

Gumbo bir şahin görür ve onu okla öldürür. Bu Chungae valisinin oğlunun eğittiği şahinidir. Bu duruma çok sinirlenen Chungae valisinin oğlu Gumbo'dan hıncını savaşmayı bilmediği halde Gumbo ile kapışarak ve ona dayak atarak alacaktır. Gumbo bu durumda kendini savunabilmek için savaş sanatlarını öğrenmek istemektedir.

Korsanlar Chungae'ye saldırmak için araştırma yaparlar. Çinden getirdikleri malları satmak için iyi bir pazardır burası. Burada düzenlediği bir gösteride Yeum Jang'ı gören Gumbo ondan savaş sanatları dersi almak ister. Karşılığında şehrin stratejik noktalarını ondan öğrenecektir. Bu sırada valinin kızı ile tanışır ve gönlünü ona kaptırır.

Korsan gemilerini tamir ettirmek yasak olduğu halde daha paralı bir iş olduğu için gizlice bu işi yaparlar. Gumbo'nun babası bu işe karşı da olsa sonradan oğlunu Yangzie'ye gönderirken lazım olacak para için kabul eder. Hayatlarının tehlikede olduğunu düşünüyordur. Bu konuda haksız da sayılmaz.

Gumbo ile Yanggeum'un kaderi sürekli kesişecektir, iyi bir tüccar olmak için savaş veren Gumbo'yu daha pekçok macera beklemektedir...

Önceki
Önceki Konu:
Shoot for the Stars
Sonraki
Sonraki Konu:
Super Rookie

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: