Fate/stay night
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 24
Yapımcılar: CREi, Frontier Works, Geneon Entertainment, Studio D, Studio DEEN, TBS, TYPE-MOON

Holy Grail(kutsal kâse) sahibi olan kişinin en imkânsız dileğini gerçekleştiren çok değerli bir nesnedir. Her 10 yılda bir kutsal kâseyi bulmak için dünya üzerinde seçilmiş 7 usta ve 7 hizmetkâr savaşır, en sona kalan usta ve hizmetkârı kâseye sahip olur. Ustaları tarafından çağrılan hizmetkârlar da kâseye sahip olmak için bu savaşa katılmaktadır, çünkü her birinin bir dileği vardır.
Hizmetkârların hepsinin geçmiş tarihte bir kişiliği vardır. Bu efsanelere de dayanabilir. Ve hangi hizmetkârın gerçek kişiliği bilinirse, zayıf taraflarını öğrenmek kolaylaşır.

Emiya Shirou, 10 yıl önce tüm şehri kül eden bir yangından sağ kurtulmuş, fakat tüm ailesini kaybetmiştir. Kiritsugu Emiya tarafından evlat edinilen Shirou, hep adaletin koruyucusu olmayı arzulamıştır. Şimdiye kadar hiç haberdar olmadığı kutsal kâse savaşının içine istemeyerek olsa da girince, kendini bu düşünceye adamış ve hizmetkârı ile birlikte savaşmayı kabul etmiştir.Noble Phantasm: Her hizmetkârın türüne göre sahip olduğu özel gücüdür. Noble phantasm silah çeşitleriyle yapılır. Her hizmetkârın farklı bir noble phantasmı vardır. Hizmetkârların sahip oldukları en büyük güçtür.


Hizmetkârlar: Hizmetkârlar, geçmiş kimliklerini sakladığından dolayı belirli sahte isimleri ile klasmanlara ayrılmışlardır. Her klasmanın ayrı özellikleri vardır.

Üç şövalye sınıfı(saber, archer, lancer)


Bölüm Listesi:

1. The Day It Began
2. Night of Fate
3. Raising The Curtain
4. The Strongest Enemy
5. The Two Magus (Part One)
6. The Two Magus (Part Two)
7. Despicable Acts
8. Dissonant Melody
9. Elegance In The Moonlight
10. The Calm Interlude
11. Blood Fort Andromeda
12. Splitting The Sky
13. Winter Castle
14. The Ideal Conclusion
15. The Twelve Trials
16. The Sword That Brings The Promised Victory
17. Mark of the Witch
18. Decisive Battle
19. The Golden King
20. Distant Trace of a Dream
21. Separation of Heaven and Earth and the Creation of a Star
22. Result of a Wish
23. Holy Grail
24. The All Distant Utopia

Yapılan Yorumlar

kazaf
kazaf14 Şubat 2008

İlk bölümlerde sıkıcı gelsede diyebilceğim tek şey mükemmel bir anime. bi oturuşta bütün seriyi bitirdim. ama çok acımasızca davranmışlar :(

garanti54
garanti5404 Mart 2008

Harika bir anime.Araya ufak da olsa komedi serpiştirilmiş.Konusu da çarpıcı.Sonu biraz acımasızca bitti ama.Mutlaka izleyin.

Anmarin
Anmarin06 Kasım 2008

Gilgamesh yani başka ne diyebilirimki:D karizma kötü demek böyle bişey oluyor işte ama izlenmese çok bişey kaybedilmez bence...

Matou
Matou12 Ekim 2009

acayip iyi bi animedir izlemesseniz çok şey kaybedersiniz herkes sonunun acımasızca olduğunu söylüyor ama ben de sonuna üzüldüm fakat unlimited blade works filmi gelecek ocakta onu bekliyorum muhtemelen heavens feel de 2.sezon olarak karşımıza çıkabilir.
fate/stay night oldukça popüler bir seridir hakkında araştırma yapmadan izlemeyin bence komediye gelince aralarda çok güzel ecchiler bence fena olmamıştı efektler gayet iyiydi dediğim gibi kesinlikle izlenmeli çok şey kaçırısınız en çok saber ve rin karakterini sevdim
10/10 puanım

YUKİMARU
YUKİMARU24 Ekim 2009

kesinlikle herkesin seveceği türden bir anime izlememek yazık olur

ofosman
ofosman18 Ocak 2011

bi seferde bütün bölümü bitirdim müzik efekler harikaydı başlarda anlaşılmadıgı için insan biraz sıkılabilir olaylar geliştikçe merak artıyor acaba ne olacak falan, yanlızca sonunda shirou böyle bir sonu hakediyor muydu bence tartışıla bilir

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu