Gedo Senki - Tales from Earthsea
Diğer İsimleri: Ged`in Savaş Günlükleri, Yerdeniz Öyküleri
Yılı: 2006
Türü: Film

Bir gemi fırtınanın ortasında kalmıştır. Geminin hava düzenleyicisi dalganın ve rüzgarın durumunu düzeltememiştir. Bulutların arasında iki ejderhanın kavga ettiklerini ve içlerinden birinin öldüğünü görür.
Ülkede kıtlık ve kuraklık ortaya çıkmıştır, salgın hastalıkların baş göstermesi ve denizden garip alametlerin ortaya çıkışı ile kral bu durumdan rahatsız olmuştur. Ayrıca kralın oğlu Prens Arren ortadan kaybolmuştur. Kralın büyücüsü ülkedeki bu anormallikle ilgili bir hikaye anlatır. Ejderhalar özgürlüğü, insanlarda zenginliği seçmiştir bu şekilde Dünya'nın dengesi bozulmuştur. Kral karanlık bir koridorda yürürken oğlu Arren'a benzeyen genç bir çocuk tarafından öldürülür.
Çölde Arren kurtlar tarafından takip edilirken büyücü sparrowhawk tarafından kurtarılır.Arren, Sparrowhawk'a eşlik eder ve Hort şehrine yolculuk yaparlar. Arren, şehri yalnız keşfetmek ister ve köle avcılarından kaçan genç bir kız olan Therru'yu kurtarır. Akşam köle avcıları arren'a saldırır ve yine Sparrowhawk büyüsü sayesinde onu kurtarır. Therru tarafından Temar adındaki bir kadının çiftliğine gelir ve kadın Sparrowhawk'u tanıyordur.
Baş köle tüccarı Lord Cob'a rapor vermek için kaleye gelir ve Sparrowhawk'un tüm köleleri serbest bıraktığını söyler. Baş tüccarına Sparrowhawk'u kaleye getirmesini söyler. Sparrowhawk çiftlikte Dünya'nın dengesinin bozulma nedenini araştırdığını söyler. Şimdi Onlar Lord Cob'a karşı Dünya'nın dengesini eski haline getirmeleri gerekmektedir.

Yaklaşık 116 dakikadır.

Ursula K. LeGuin'in Tales from Earthsea eserinden uyarlanan "Yerdeniz Öyküler"nin yönetmenliğini Goro Miyazaki yapmıştır.

Önceki
Önceki Konu:
Scoopers
Sonraki
Sonraki Konu:
Gake no ue no Ponyo

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu