Gekijouban Naruto: Dai Katsugeki! Yuki Hime Ninpouchou Datte ba yo!
Diğer İsimleri: Naruto - It`s the Snow Princess` Ninja Art Book!
Yılı: 2004
Türü: Film
Yapımcılar: Aniplex, Bandai, Dentsu, Mu, Shueisha, Studio Pierrot, TOHO, TV Tokyo, TV Tokyo Music

Naruto film: Kar Prensesi'nin Ninja Sanatları Kitabı!!

Masaşi Kişimoto'nun popüler anime ve manga serisi Naruto üzerine kurulmuş bir filmdir. Japonya'da 21 Ağustos 2004'te gösterime girdi. Dizinin popülaritesi Naruto 2. Film ile başlayan devam filmlerinin oluşmasına neden oldu. Filmin DVD'si 28 Nisan 2005'te piyasaya çıktı. Serinin devamında konunun tam yeri akılda soru işareti bıraksa da kronolojik olarak 101. bölümden önceki bir zamanda geçer. Bitiş parçası Home Sweet Home[2], Yuki tarafından seslendirilmiştir. İngilizce sürümünde bu şarkı lisans kısıtlamaları nedeniyle Jeremy Sweet'in seslendirdiği Never Give Up parçası ile değiştirilmiştir.
Amerika'da film tek günlük gösterim olarak 6 Haziran 2007'de yayınlandı. İngilizce sürümü, Japonca sürümü ile verilen "Konoha Yıllık Spor Festivali" adlı OVA yerine "Naruto'nun Dünyası" adlı kısa bir film ve İngilizce seslendirme sanatçıları ve bazı Japonca seslendirme sanatçılarının röportajlarının bulunduğu bir kamera arkası bölümü ile gösterilmiştir. Bununla beraber OVA'nın, Birleşmiş Milletler'de 4 Eylül 2007[3] çıkan DVD ile birlikte verilmesi planlanmıştır.

Konu

Filmin bayan kahramanı Naruto'da daha önce bilinmeyen biri olan Prenses Fuun'dur. Fuun'un güçlü rakibi Mao, ölmeyen askerlerden bir ordu ile Fuun'un grubuna meydan okur. Mao'nun karanlık arzuları galip gelmiştir, ta ki Prenses Fuun ve destekçileri Shishimaru, Brit ve Tsukuyaku Yedi-Renkli-Çakra'nın gücünü onun üzerine serbest bırakıncaya kadar. Günü kurtarırlar ve uzaktan izleyen Naruto, daha bahtiyar olamaz.
Olayın döndüğü şekliyle Naruto kısmen durumu hayal etmektedir. Aslında 7. Takım ile beraber filmi sinemadan izlemektedir. Ama daha sonra, filmin seyircisi, sinema müdürü ile tartışırken çok ses çıkardıkları için nesneleri üzerlerine atmaya başlar. Kakashi, sıradaki görevleri için hazırlık amaçlı olarak onları göndermiştir: bir daha ki filmi nedeniyle Kar Ülkesi'ne gidecek olan Fujikaze Yukie'ye, Prenses Fuun'u oynayan oyuncuya korumalık yapmak. Aslında Yukie, o daha küçük bir çocukken düzenbaz bir ninjanın ele geçirdiği Kar Ülkesi'nin prensesidir. Bu düzenbaz ninjaların lideri Doto Kazahana, Kar Ülkesi'nin -öldürülmeden önce Yukie'nin babası tarafından sakalanan- hazinesinin kilidini açabilmek için Yukie'nin kristal kolyesini istemektedir. 7. Takım ve düzenbaz ninjalar arasında geçen çeşitli savaşlar yenilgi ve Nadare'nin ölümü ile sonuçlanır. Liderleri Doto, Yukie'nin kolyesini ele geçirmeyi başarır ve keşfeder ki Kar Ülkesi'nin "hazine"si, karların erimesini ve ülkeye bahar gelmesini sağlayacak olan bir üreteçtir. Bundan sonra Doto, Naruto tarafından, Prenses Fuun'un Mao'yu yenişini anımsatan bir tavırla yenilgiye uğratılır.
Düzenbaz ninjaların hepsi gider ve Yukie, üreteçin arkasındaki teknoloji çalıştıktan sonra artık İlkbahar Ülkesi haline gelen Kar Ülkesi'nin prensesliği görevine kaldığı yerden devam eder. Bir prenses olmanın yanısıra Yukie, oyunculuk yapmaya devam eder ve başrol oynayacağı sıradaki filmi de Jiraiya'nın Icha Icha romanlarının uyarlamasıdır.

Seslendirme sanatçıları


Naruto Uzumaki
Junko Takeuchi Maile Flanagan
Sasuke Uchiha
Noriaki Sugiyama Yuri Lowenthal
Sakura Haruno
Chie Nakamura Kate Higgins
Kakashi Hatake
Kazuhiko Inoue Dave Wittenberg
Soutetsu Kazehana Hidehiko Ishizuka Cam Clarke
Koyuki Kazehana/Yukie Fujikaze/Prenses Fuun Yuko Kaida Kari Wahlgren
Nadare Rouga Hirotaka Suzuoki Liam O'Brien
Sandayu Asama Ikuo Nishikawa Doug Stone
Fubuki Kakuyoku Hari Kaneko Cindy Robinson
Mizore Fuyukuma Jun Karasawa Kyle Hebert
Doto Kazehana Tsutomu Isobe Lex Lang
Yönetmen Chikao Otsuka Michael McConnohie
Kaynaklar
1. ^ Anime News Network. 2007-09-06 tarihinde erişildi.
2. ^ Naruto Film Resmi Websitesi. 2007-09-05 tarihinde erişildi.
3. ^ Amazon.com. 2007-09-06 tarihinde erişildi.
4. ^ Kyle Hebert. 2007-09-07 tarihinde erişildi.Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu