Gungrave
Yılı: 2003
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: MADHOUSE

Brandon Heat ve Harry MacDowel çocukluktan beri çok iyi iki arkadaş ve sıradan bir çetenin üyeleri olan birer sokak serserileridir. Yanlış bir kavgaya karışmaları sonucu başları mafya ile derde girer. Bunun sonucunda küçük çetelerinden sadece ikisi sağ kurtulur.

Tesadüfler sonucunda şehrin en büyük mafya örgütü Millennion'a girip zaman içinde yükselirler. Başta mafyaya girmeye isteksiz olan Brandon, Harry'nin yükselme hırsını görüp tedirgin olmuş, istemeyerek o da katılmıştır. Fakat arkadaşı Harry ve sevdiği kız Maria'yı korumak için örgüte giren Brandon, bu fedakarlığın karşılığını acımasızca öldürülerek alacaktır.

13 yıl sonra Brandon, Beyond The Grave halinde dirildiğinde, tek amacı intikam olacaktır. Ancak artık karşısında tehlikeli bir dörtlü grup ve onların başındaki Harry (Bloody) MacDowel vardır.

Brandon Heat

Animenin baş kahramanı. Brandon'un en belirgin özelliği fazlasıyla sessiz biri olmasıdır. Arkadaşları için fedakarlıktan kaçınmayan, sadık birisidir. Arkadaşı Harry ve sevdiği kız Maria için Millennion adlı teşkilata girer. Kısa zamanda yükselip usta bir tetikçi olur.

Beyond The Grave

Brandon'un öldükten sonra dirilmiş hali. Normal kurşunlarla ölmesi imkansızdır. Brandon, Beyond The Grave olduktan sonra, kendini sadece Mika'yı korumaya adamıştır. Ayrıca Millennion'dan ve onu öldüren kişiden intikamını da almak için mücadele edecektir.

Harry

Küçüklükten beri Brandon'un en iyi arkadaşı olan Harry, güç ve para için her şeyi göze alabilecek biridir. Ucunda en yakın arkadaşını öldürmek olsa bile. İnsanlarla çabuk kaynaşabilen ve konuşkan biri olan Harry, birçok yönden Brandon'ın zıttıdır. İyi bir ticari kafası vardır.

Maria

Amcası öldükten sonra, amcasının yakın dostu olan Millennion'un patronu "Büyük Baba" nın isteğiyle onun konağına yerleşir. Brandon'u taşındığı mahallesinden beri sevmektedir. Maria'nın konağa yerleşmesi sebebiyle bir süre ayrı kalırlar. Brandon bu haberi aldıktan sonra teşkilata girmeye kesin karar verir ve yolları bir kez daha kesişir.

Mika

Maria'nın kızıdır. Brandon'la Beyond The Grave halini aldıktan sonra karşılaşırlar. Mika, Brandon gibi Millennion'un şimdiki patronundan intikam almak istemektedir. Bu yüzden Brandon'a kendisini yakın hissetmektedir. Brandon artık kendisini Mika'yı korumaya adadığı için onu yanından ayırmaz.

Bölümleri

1- Destroyer In the Dusk
2- Young Dogs
3- Rain
4- Go
5- Millennion
6- Big Daddy
7- 5 Years Later
8- Family
9- Dispute
10- Conflict
11- Heat
12- Kind
13- Betrayal
14- Die
15- Harry
16- Letter
17- Mika
18- Grave
19- Superior
20- Brother
21- Duty
22- Remorse
23- Daughter
24- Last Bullet
25- Then
26- Dusk of the Destroyers

Sonraki
Sonraki Konu:
Gosenzo

Yapılan Yorumlar

hizashi
hizashi27 Eylül 2008

yapılan her fedakarlığın karşılığı olmadığını düşünüyorsanız (bk:iyilikten maraz doğar XD)The Godfather serilerini seviyorsanız ve hemen her bölümde silahların konuştuğu ancak dramın da çokca olduğu bir anime arıyorsanız,doğru bir anime Gungrave.kaçırmayınız :)

kizaru
kizaru26 Ağustos 2010

hizashi bu animeyi ok beyendim dram var içinde böyle bir anime varmı başka biliyomusun

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu