Hakushaku to Yosei
Diğer İsimleri: Count and Fairy, Kont ve Peri
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12
Yapımcılar: Artland

Lord Ibrazel, Peri Diyarı'nın Kontu'dur. Mavi Şövalye Kontu olarak da bilinir. Bu gizemli adama, hem İngiltere Kralı'ndan soyluluk unvanı hem de Peri Diyarı'ndan toprak armağan edilmiştir. Ayrıca, İlk Çağ'dan beri perilerle insanların iletişimini sağlayan peri doktorları da bulunmaktaydı.

Hikâye Victoria döneminin İngiltere'sinde geçer. İskoçya, Edinburgh'ta yaşayan 17 yaşındaki Lydia Carlton bir Peri Doktoru'dur, bunun sebebi ise annesinden ona geçmiş olan perileri görebilme ve konuşabilme yeteneğidir. Her ne kadar çevresindekiler onu garip bulsa da Lydia perilerle birlikte olmaktan mutludur. Ayrıca Nico adında bir peri kedi arkadaşı vardır. Lydia'nın babası bir gün kartpostal atar ve Londra'ya gelmesini ister. Lydia gitmeye karar verir. Bu sırada ise Amerika'da seri hırsızlık yapan ve yüzlerce insanı öldüren Alman suçlu Londra'da serbestçe dolaşmaktadır. Hırsız, yirmili yaşlarda, sarışın ve gri leylak rengi gözlere sahip biridir. Lydia bindiği gemide sadece saçlarının rengi dışında bu tanıma uyan bir gençle karşılaşır. Bu kişi kendini Efsanevi Mavi Şövalye Kontu, Edgar J.C Ashenbert olduğunu ve kendisine yardım etmesini ister. Kont, ailesinden miras kalan kılıcı arıyordur ve Lydia'yı da bu macerasında kendisine rehberlik etmesi için işe alır. Lydia, Edgar'ın aslında Kont mu yoksa hırsız mı olduğunu bilmeden bu maceranın içinde kendini bulur.

Türkçe Bölümler

1. O, Zarif Bir Kötü
2. Perim
3. Merrow'un Adası
4. Bir Asilzadenin Görevi
5. Peri Kraliçesi'nin Damadı
6. Beyaz Yay, Kırmızı Yay
7. Evlenme Teklif Ederken Kibar Ol
8. Gözyaşlarının Sırrını Söyle Bana
9. Banshee'nin Hatıraları
10. Kalan Zaman
11. İki Mavi Şövalye Kontu
12. Kont ve Peri

Bölüm Listesi

1. That Fellow's a Graceful Scoundrel
2. My Fairy
3. Merrow's Island
4. Noblesse Oblige
5. The Fairy Queen's Bridegroom
6. White Bow, Red Bow
7. Please Go Easy on the Proposal
8. Tell Me the Secret of Your Tears
9. A Banshee's Memories
10. Remaining Time
11. The Two Blue Knight Counts
12. The Count and The Fairy

Sonraki
Sonraki Konu:
Amatsuki

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: