Hana Yori Dango
Diğer İsimleri: Boys Over Flowers
Yılı: 2005
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 9
Yapımcılar: TBS

Makino Tsukushi, ailesinin zorlanarak elit bir okula gönderdiği fakir bir kızdır. Okulda hiçbir arkadaşı yoktur, genellikle kimse fakir olduğu için onunla takılmamaktadır. Ancak birgün, okula yeni gelen bir öğrenci olan Sakurako'yla arkadaş olur. Ona okuldan ve tabii ki F4'dan bahseder. F4(Flower 4), okulda ailesi en zegin olan 4 erkekten oluşmaktadır. Anaokulundan beri ayrılmayan bu takıma, öğretmenler dahil hiç kimse birşey söyleyemez. Okuldan birisi sinirlerini bozduğunda dolabına bir kırmızı kart yerleştirirler, okulda bu kartı alan kişiyle bir daha kimse arkadaşlık etmez, hatta ona hayatı zehir ederler. F4 grubunun hepsi son sınıfta okumaktadır, Domyouji Tsukasa(Lider), Hanazawa Rui, Mimasaka Akira, Nishikaido Soujiroh'dan oluşur. Sakurako'ya bunları anlatırken, yemekhanede Sakurako yanlışlıkla F4'un lideri olan Domyouji'nin gömleğine içeceğini döker. Bunun üzerine Domyouji onu çok sert bir biçimde azarlamaya başlar, ama arkadaşları zor durumdayken eli kolu bağlı duramayan Makino Domyouji'ye karşı gelir. Bunun üzerine ilk defa bir kıza, Makino Tsukushi'ye kırmızı kart verilir.
Kırmızı kart aldığından beri okuldaki herkes Makino'nun hayatını zehir etmektedir. Ancak Makino her şeye dayanır ve okula gelmeye devam eder, tabii bunda ona sürekli yardım eden F4 üyesi Hanazawa Rui'nin etkisi de büyüktür. Ve Makino ondan hoşlanmaya başlar. Birgün annesi Makino'ya okulda rezil olmaması için istakoz pişirir. Öğlen yemeğinde Makino tam yerken onu hayatından bezdirmeye çalışan Domyouji gelir ve "Fakirlerin de istakoz yediğini bilmiyordum" diyerek Makino'nun annesinin özenle yaptığı yemeği ayağıyla ezer. Bu hareketinden sonra daha fazla dayanamayan Makino, Domyoujinin tam karşısına geçer ve "Kimin oğlu olduğunu ya da ne kadar zengin olduğunu umursamıyorum. Asla kendi parasını kazanamamış eziğin tekisin! Kendine bu kadar güvenme!" der ve Domyoujinin suratına bir yumruk indirir... Savaş ilan ettiğini söyler ve oradan ayrılır. Daha önce hiç böyle bir kızla karşılaşmayan Domyouji çok etkilenmiştir. Onu türlü şekilde vazgeçirmeye çalışır ancak Makino kararlıdır. Domyouji, Makino'ya aşık olur..
Başlarda Domyouji'den nefret eden Makino, onu tanımaya başladıkça aslında sadece kendini diğer insanlara göstermekten çekinen, yalnız, sevilmeye ihtiyacı olan biri olduğunu farkeder. Hanazawa Rui'nin de sevdiği kız olan Shizuka'nın peşinden Fransa'ya gitmesiyle, Makino Domyouji'den hoşlanmaya başlar. Onun çocuksu tavırlarını, yalnız hallerini ve kendisini ne kadar sevdiğini görür ve yavaş yavaş ona aşık olmaya başlar. Ancak önlerinde çok fazla engel vardır, Hanazawa Rui fransadan döner, Domyouji'nin annesi onun fakir bir kızla beraber olmasını istemez, Domyouji'ye aşık olan diğer kızlar aralarını açmak için türlü planlar yaparlar... Peki aşkları tüm bunları aşabilecek midir?İtemlerKırmızı Kart

F4'un, kendilerini sinirlendiren kişilere verdiği bir karttır. Kartın üzerinde From F4(F4'dan) yazar ve alan kişinin okuldaki dolabına konulur. Aynı zamanda birisi tarafından tüm okula kimin kart aldığını duyurur ve okuldan kimse onunla bir daha konuşmaz. Bununla da kalmaz, ona okul hayatını zehir ederler. Bu, öğrenci okuldan ayrılana kadar böyle devam eder.


Elma

Elma, Dramaya göre Rui'nin en sevdiği meyvedir. Ancak ısırarak ya da doğrayarak değil, sadece rendeleyerek yiyebilir. Domyouji bunun erkekliğe uygun olmadığını düşünmektedir ve bu yüzden ona defalarca elmayı ısırarak yemesi konusunda gaz verir. Ancak Rui hiçbir seferinde onu dinlemez. Domyouji de bunu engellemek için Rui'ye elmayı rendeleyerek yemenin erken yaşta saç dökülmesine yol açtığı yalanını söyler. Bunun üzerine Rui bir daha asla elma yiyemez. Domyouji onun elinden en sevdiği meyveyi aldığı için kendini herzaman ona borçlu hissetmektedir.

Satürn Kolyesi

Domyouji bu kolyeyi Makino'ya New York'a gitmeden önce Rui aracılığıyla vermiştir. Domyouji'nin okuduğuna göre, insanlar gezegenlerle sınıflandırılmaktadır ve ikisi de Satürn'dendir. Bu bir kıza aldığı ilk hediyedir ve eğer kaybederse Makino'yu öldüreceğini söylemektedir. Kolye özellikle ikinci sezonda çok önemli bir yere sahiptir. Domyouji onu sinirden dereye atmış olsa da Makino dayanamaz ve atık dereden akıntıya karşı kolyeyi alır.

Asansör

İlk buluşmalarında Makino ve Domyouji bozuk asansörde sıkışmışlardır. Üstelik Domyouji uzun süre yağmurda kalmıştır ve bir hastalığı vardır. Titreyerek Makino'nun üzerine düşer, Makino ona zorla ilaç verir, kendi üzerindekileri ve atkısını örter. O geceyi asansörde beraber geçirirler, bu sahne bir nevi onların aşklarının başlangıcıdır. Aynı zamanda birleşmelerini sağlayan şey...

Kurabiyeler

Kurabiyeleri Makino ilk defa Domyouji Amerika'ya gitmeden önceki gece yapmıştır. Onun beğenmesi için hamuru tamamen yüreğiyle yoğurur, şekil verirken çok özenir. Domyouji'ye göre dünyada tadı mükemmel olan bir çok yiyecek vardır, ancak bir tek Makino'nun kurabiyelerinde "aşk"ın tadını alabiliyordur. Aynı tadı Makino'nun yapmadığı hiçbir kurabiyeden alamaz.


Bölümler:

01 Declaration of war! The thing which is absolutely more important than money
02 The worst first kiss!
03 Tears! Good-bye to the person I like
04 First time coming home in the morning
05 Confession of life-threatening love
06 A love triangle of a roller-coaster ride hair-trigger crisis
07 Battle F4 dissolution!
08 Now the female high school student's "Top of Japan" decision war
09 The greatest last present


Aldığı Ödüller

47. Televizyon Drama Akademi Ödülleri: En İyi Aktris - Inoue Mao
47. Televizyon Drama Akademi Ödülleri: En İyi Yardımcı Aktör - Matsumoto Jun

Önceki
Önceki Konu:
Kami no Shizuku
Sonraki
Sonraki Konu:
Fujoshi Kanojo

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu