Hana Yori Dango [2005]
Diğer İsimleri: Boys Over Flowers [2005]
Yılı: 2005
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 9
Bölüm Süresi: 47 dakika

Makino Tsukushi oldukça zeki bir genç kızdır ve zengin ailelerin çocuklarının gittiği Eitoku Gakuen okulunda okumaya hak kazanır. Zeki olduğu kadar da oldukça yoksuldur. Okulun en ünlü grubu olan F4 grubundan hoşlanmamaktadır. F4 grubunu okulun en ünlü ailelerinin çocukları olan 4 yakışıklı genç oluşturmaktadır. Ve bu grubun başı Tsukasa Domyouji'dir. Bu grup kendilerine karşı gelen kişilerin özel dolaplarına "F4'den" yazılı kırmızı kartlar koyup sonrada bu kırmızı kartı alan kişinin okulun gözü önünde aşağılanmasına ve kırmızı kart iptal edilinceye dek de bu kişiye yaklaşılmamasına neden olur. Makino bu olayları gördükçe bu gruptan ve dahası o okuldan nefret etmektedir. Ama ailesinin ve kendisinin geleceği için bu okulu okumak zorundadır. Ve eskiden yaptığı gibi kızdığı ve haksız bir olayla karşılaştığı zaman karşısındakiyle kavga etmemeye söz vermiştir kendine. Yeni tanıştığı Sakurako Sanjou adlı kızın yüzünden F4 grubuna karşı gelir ve F4 grubundan ona kırmızı kart yollanır. F4 grubundan Hanazawa Rui'ye karşı da bir ilgi beslemektedir ama olayların gidişatına göre her şey farklı gelişir. Tsukasa Domyouji'nin ona aşık olmasıyla birlikte işler zengin ve fakir iki gencin arasındaki traji komik bir aşkın başlamasına yol açar.


Oyuncular:
Jun Matsumoto - Tsukasa Domyouji
Mao Inoue - Tsukushi Makino
Shota Matsuda - Soujiroh Nishikaido
Shun Oguri - Rui Hanazawa
Tsuyoshi Abe - Akira Mimasaka
Nanako Matsushima - Tsubaki Domyouji
Aki Nishihara - Yuki Matsuoka
Mako Ishino - Chieko Makino
Mariko Kaga - Kaede Domyouji
Mayumi Sada - Shizuka Toudou
Megumi Sato - Sakurako Sanjou
Noriko Kato - Sachiyo Sengoku
Satoshi Tomiura - Susumu Makino
Tsutsumu Kobayashi - Haruo Makino

Filmin Elemanları:
Yönetmen: Yasuharu Ishii
Müzik: Kousuke Yamashita
Orjinal Manga: Yoko Kamio
Tema Şarkısı Performansı:
Ai Ohtsuka (Planetarium)
Arashi (OP)

Resimler:
Sonraki
Sonraki Konu:
Gokusen

Yapılan Yorumlar

reyyan
reyyan16 Haziran 2007

Çok Eğlenceli ve iyi kurgulanmış bir seri.Herkese tavsiye ederim.Animesinden çok daha iyi.

ninja_x
ninja_x28 Ağustos 2007

İlk seyrettiğim live action olması bakımından benim için ayrı bir değeri vardır.Gerçekten de iyi kurgulanmış ve eğlenceli bir dizi.tsukushi'nin mimikleri süperdi.Matsumoto Jun'u burda yakalayıp bir daha da bırakmadım.öyle şahane bir oyunculuğu yok ama bu dizinin ortalarına doğru oldukça geliştiğini söyleyebilirim-yine mimikler vs-. Mangasını dramadan sonra okudum ben.anime de mangayı birebir takip ediyor.şöyle bir sıralama yapsam drama manga ve animeden önce gelir sanırım.

prenses serenity
prenses serenity18 Eylül 2007

Oldukça harika bir dizi :D Animesini izlemedim ama izleyeceğim :P Makino ve Domyouji'nin arasındaki tatlı atışmalara bayılıyorum :D Çok güzel bir yapım :D

ANIMEqızı
ANIMEqızı07 Ağustos 2011

BENDE BU FILME BU GUNDEN BAKACAGIM.AMA SIMDINDEN IYI BIR FILM OLDUGUNU GORUYORUM

ANIMEqızı
ANIMEqızı08 Ağustos 2011

ben dun gec olsada bu filmin 3 bolumune bakdim.simdi diyer bolumlerine bakacagim ama bence 2 bolumde makino-un giydiyi beyaz elbise ona hic yakismamisdi,sacida cok kotuydu.orada ben bir seyde anlamadim.makino tsukasayi itiyor makino baska tarafa,tsukasayide baska tarafa dusuyor nasil oluyorki,makino tsukasanin altina ,tsukasa ise makinonun ustune dusuyor ve onu opuyor.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: