Higurashi no Naku Koro ni
Diğer İsimleri: When Cicadas Cry, When They Cry, When They Cry - Higurashi no Naku Koroni
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Frontier Works, Studio D, Studio DEEN

1983'te sıcak bir yaz gününde Hinamizawa'nın huzurlu kırsal bir köyünde okula Maebara Keiichi adında bir genç transfer olur. Keiichi, sınıf arkadaşları olan Rena, Mion, Rika ve Satoko ile arkadaş olur. Arkadaşlarınında katıldığı kart ve buna benzer oyunlar oynadıkları kulübe tam teşekküllü üye olur. Keicchi zamanla kırsal kesime alışmaya başlar, ayrıca Hinamizawa tarihinin karanlık yanlarını da öğrenir. Keiichi bu gizemin içine daha derine inmeye karar verir.Bölüm Listesi:

1. Onikakushi-hen Sono-1 Hajimari
2. Onikakushi-hen Sono-2 Kakushigoto
3. Onikakushi-hen Sono-3 Gishin
4. Onikakushi Chapter - Part 4 - Distortions
5. Watanagashi Chapter - Part 1 - Jealousy
6. Watanagashi Chapter - Part 2 - Takano
7. Watanagashi Chapter - Part 3 - Lies
8. Watanagashi Chapter - Part 4 - Wishes
9. Tatari Koroshi Chapter - Part 1 - Older Brother
10. Tatari Koroshi Chapter - Part 2 - Bond
11. Tatari Koroshi Chapter - Part 3 - Boundary
12. Tatari Koroshi Chapter - Part 4 - Lost Things
13. Tatari Koroshi Chapter - Part 5 - Apology
14. Himatsubushi Chapter - Part 1 - Hinamizawa
15. Himatsubushi Chapter - Part 2 - Omen
16. Meakashi Chapter - Part 1 - First Love
17. Meakashi Chapter - Part 2 - Distinction
18. Meakashi Chapter - Part 3 - Demon's Blood
19. Meakashi Chapter - Part 4 - Retaliation
20. Meakashi Chapter - Part 5 - Cold Hands
21. Meakashi Chapter - Part 6 - Conviction
22. Tsumihoroboshi Chapter - Part 1 - Happiness
23. Tsumihoroboshi Chapter - Part 2 - A Place to Return to
24. Tsumihoroboshi Chapter - Part 3 - File No.34
25. Tsumihoroboshi Chapter - Part 4 - Earth Invasion
26. Tsumihoroboshi Chapter - Part 5 - Retake

Yapılan Yorumlar

canavar_zayl
canavar_zayl06 Ekim 2007

doğrusu sıfır altı yaş grubunun kesinlikle uzak durması gereken yapım. yo hayır yanlış anlamayın gayet iyi ve zekice hazırlanmış bir yapım.sorun da burda zaten. o kadar iyiki kabuslar görmeye başladım. grafikler mükemmel. çizim tarzı daha çok komedi türünün kullandığı bir tarz. Ama gerek konu, gerek olay akışı, kişiler ve özellikle işkence ve cinayet sahneleri ki bu tarz sahnelere ancak otel veya testere filmlerinde rastlayabiliriz kesinlikle izleyenin kanını donduruyor sadece bir bölümü izledim aslında bir sahne satoko nun işkenceyle öldürlmesini seyrettim açıkça söyleyebilirimki diğer bölümleri seyretmeye cesaret edemedim. bu kadar vahşet bence çocukların izlediği bi yapımda olmamalı bence. şunu da rahatlıkla söyleyebilirim ki higurashi ile karşılatııldığında hellsing hafif ve eğlenceli bir aksiyon filmi gibi kalıyor. ve son sorum:
BU PİSKOPAT ANİMEYİ YAPANLAR HANGİ RUH HALİ İÇERİSİNDEYDİ. SATIRLARLA BİRBİRLERİNİ ÖLDÜREN ÇOCUKLAR. BU ADAMLAR DELİ Mİ?

sera myu
sera myu11 Kasım 2007

anime çocukların izlediği bir şey değilki sinemadan hiç bir farkı yok sadece çizgilerle anlatılıyor okadar ama bende şiddeti semem açıkcası yinede bunu söylediine üzüldüm

canavar_zayl
canavar_zayl26 Şubat 2008

ok tamam biraz abartmış olabilirim. ama bilmiyorum benimkisi ilk izlenim. sadece bunu biraz aşırı buldum. belki de rahatsızlığımın sebebi çocukları sevmememdir. :)

rena
rena19 Nisan 2008

bence çok güzel bir anime..... benim buradaki en sevdiğim karakterler rena,rika,keiichi çok severek izliyorum bütün bölümlerini izledim her bölümün arkasında gizli bişiy oluyor...... rena ile keiichi delirince çok seviniyorum çok şeker oluyorlar.....onun dışında satokoyuda seviyorum mion-shion ikizlerini pek sevmiyorum çok kişi öldürüyorlar!!! bir bölümde de keiichinin parmaklarına çivi çakmıştı 3. sezonunu 4 gözle bekliyorum...................

Kuronuma Sawako
Kuronuma Sawako03 Eylül 2008

ya evet rena bencede güzel bi anime ama bazı sahneler çok saçma oluo mesela ben mionu çok seviyorum ama salk gibi olunca keihinin parmaklarına batırmıştı hastanede o bölüme hem çok kızdım hem çoooook güldüm birden yatağın altından :)

Daphne4
Daphne413 Eylül 2008

Bence gercekten harika bi anime olmus. İlk izledigimde supheyle yaklastım cunku cizimleri fazla sevimli gelmisti ama siddetin gercekligi ve gerilim o kadar iiydiki ben bile gerildim yani ve karakterlerin hep degsik ruh halleri icerisinde olmaları hosuma gitti.En cok Shion u sevdim bide Lena yı. Zaten ikisi en psiko olablicek karakterler :P Ayrıca bole bi hikayeyi hazırlamak buyuk bi zeka gerektirir gercekten

sasuke_hayate
sasuke_hayate07 Aralık 2008

daha izlemedim ama izlicem...çok güzele benziyor:D

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: