Ikigami
Diğer İsimleri: Death Paper, Ikigame- The Ultimate Limit, Ikigami, Préavis de mort
Yılı: 2005

Gelecekte, Japonya'da ekonomik düzeni sağlamak, artan intihar olaylarını azaltmak ve doğum oranını arttırmak amacıyla bir uygulamaya başlanır. Bu uygulamaya göre tüm ilkokul birinci sınıf öğrencilerine bir aşı yapılır ve her bin aşıdan bir tanesinde özel bir nano kapsül bulunmaktadır. Bu kapsülün enjekte edildiği kişi 18 ile 24 yaş arasında herhangi bir zamanda ölecektir, fakat kişi ne zaman öleceğini, ancak ölümünden bir gün önce öğrenebilmektedir. Bu şekilde devlet, kişilere daha küçüklüklerinden yaşamın değerini öğreterek ülkedeki refah düzeyini yükseltmeyi amaçlamaktadır. Artan refah düzeyi de uygulamanın başarılı olduğuna işaret etmektedir. Bu uygulamaya karşı çıkanlar ise düşünce suçu işlemiş sayılmakta ve cezalandırılmaktadırlar.
Kengo Fujimoto, ölecek olan kişilere ne zaman öleceklerini bildirmekle görevli kişilerin bulunduğu bir devlet ofisinde çalışmaktadır. Kengo'nun görevi Ikigami ismindeki kişinin ne zaman öleceğini bildiren ölüm kartını ölecek olan kişiye ölümünden 24 saat önce teslim etmektir. Her ne kadar Kengo'nun kendisi de aslında bu uygulamanın yanlış olduğunu düşünse de cezalandırılmaktan korktuğu için bunu dile getirememektedir.

Önceki
Önceki Konu:
The Quiz Show
Sonraki
Sonraki Konu:
Othello

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: