Inukami!
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Mu, Starchild Records, TV Tokyo, TV Tokyo Music

Inukami diğer kötü ruhlardan insanları koruyan köpek insan-köpek karışımı sihir güçleri olan ruhlardır. Tarihi bir Inukami terbiyecisi ailesinin torunu olan Keita adındaki genç, ailesinin bu gücünden mahrum kalmıştır ve ailesi tarafından terk edilmiştir. Bir gün bir Inukami ile anlaşır ve onunla birlikte kötü ruhları yok eder. Adı Yoko olan bu Inukami oldukça sorunlu bir yapıya sahiptir. Keita'ya da aşıktır. Onun yerine gerçek sıradan kızlardan hoşlanan Keita ise Yoko'nun onu kıskanmasıyla birlikte oldukça zor durumlarda kalmaktadır.

Keita

Keita, erkek bir Inukamidir. Fakat ailesinin Inukami güçlerinden mahrum kalıp onu terketmişlerdir ama bir Inukami olan Yoko ile karşılaşınca onunla anlaşır ve kötü ruhlara meydan okur. Sihirli güç olarak küçük ve etkili bir silahı vardır. Bu silah küçük kurbağa oyuncağıdır. Onunla ortadan kaybolabilir, kötü ruhları sersemletebilir. Çok çapkın ve kızların peşine takılan fakat oldukça mantıklı konuşan birisidir ki bunu en çok Yoko'nun üzerinde dener ve kısa sürede olsa başarılı olur. Fakat Yoko'nun işkencelerinden kurtulamaz. Çünkü Keita bilmese de Yoko ona aşıktır ve fazlasıyla kıskanır. Oldukça atletik becerileri ve kendisine örnek aldığı "Şiddetli Deniz" adlı Shinigaminin savaş sanıatını kullanmaktadır. Ayrıca xingyiquan (Tai-Chi / Baguazhang) kullanabilir.

Yoko

Yoko, dişi bir Inukamidir. Kendisinin iki yeteneği vardır. İlki JAEN (anlamı; alev yılanı) parmakları ucunda dışarı doğru yılan gibi kıvrılması ile ayrıca DAIJAEN (anlamı; mega alev yılanı) büyükçe çok güçlü bir değişimdir. İkincisi ise SHUKICHI nesneleri biryerden biyere hareket ettirebilir. Yeteri kadar garip bir şekilde kötü ruhlarla korkusuzca yüzleşmesine rağmen normal köpekler korkmaktadır. Sonraki bölümlerde Yoko'nun bir Inukami olmadığı ortaya çıkarak aslında bir KITSUNE (anlamı; sihirli güçleri olan bir tilki), efsanevi DAI YOKO'nun kızı olduğu anlaşılır.


Bölümler:

1. Don't Mind Being Naked
2. Machos are Lickity Licky!
3. Exterminating in Swimsuits!
4. Unwillingly Wearing An Apron!
5. Keita And Youko!
6. Perfect Tomohane!
7. Mixed Bathing Is Crunchy!
8. Rubbing Tails!
9. Lust & Sexual Harassment!
10. Cherry Blossom Memories!
11. Beg to be Exhausted!
12. The Dying Me's Song
13. The I Am You Song
14. Kappa and Dad!
15. Returning the favor to Keita!
16. Room, ghost story, and me!
17. What are these things!?
18. Oh no! A mammoth!
19. That's just what mokkori Keita wants!
20. Shirabu's thoughts!
21. Pull yourself together, Tomohane!
22. Papa and Son-in-law!
23. Shibamu elephant!
24. Kaoru and Nadeshiko!
25. Banquet of despair!
26. Light!

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: