Jin-Roh
Diğer İsimleri: Jin-Roh: The Wolf Brigade
Yılı: 2000
Türü: Film
Yapımcılar: Production I.G

Bir kurt,
Her zaman bir kurt olacaktır.
Bu yüzden sürgüne gönderilir.Büyük yenilgiden 10 yıl sonra, ülke işgal kuvvetleri tarafından oluşturulan kaostan çıkmayı başarır. "Yükselme Devri" olarak da bilinen yeniden yapılanma sürecinde ülke sınırları dahilinde gerçekleşir. Ancak bu değişim sosyal sorunlara ve işsizliğin git gide artmasına ve şehirlerde ki nüfusun artmasıyla suç oranının artmasına neden olur. Bu süreçte yasadışı örgütlerde çoğalmaya başlar. Polis yetersiz kaldığı için Tokyo temelli özel bir birlik kurulur. Metropolis Güvenlik Teşkilatı(MSP)-Kurt Tugayı- adındaki bu birlik kendini halkın koruyucusu olarak kabul ettirir, ama bu durum kısa sürer ve karşıt gruplar yasadışı hale gelir. Bu gruplar yokolur ve asiler ordusu olarak tekrar dirilir. Mezhep olarak adlandırılan bu gruba karşı MSP, Panzer Birliği ile ittifak yapar. Panzer Birliği dinlenmeksizin savaşıyordur ve savaşlarının asıl amacına yavaşça ulaşıyordu. Öte yandan Kurt Tugayı ise gizli bir örgüt olarak herkesten gizli olarak yaşamaya devam ediyordur.


Yine çıkan bir çatışmada polislerle mezhep grubu karşı karşıyadır, ancak polisin gücü yetmiyordur. Bu sırada çatışmaya bomba sağlayan kişiler kanalizasyondan bombaları dışarıya ulaştırırken gizli Kurt Tugayı'ndan biri olan Kazuki Fuse, bombaları taşıyan bir kurye kızı görür, ancak ona ateş edemez ve kız elindeki bombayı patlatır. Tüm bu karışıklık sonrası Fuse, görevinden alınır ve yeniden eğitim görmesi için yollanır. Fuse, gözünün önünde ölen kızı unutamadığı için onun küllerinin olduğu yere dua etmeye gittiği zaman ölen kızın ablası Kei Amemiya ile karşılaşır. Fuse ile Kei'nin bu politik savaş sırasındaki yakınlaşması anlatılır.


Kırmızı Başlıklı Kız hikâyesinin değişik bir versiyonudur.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: