Efsane Prens
Diğer İsimleri: ChuMong, Jumong, Ju Mong, Prince of the Legend
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 81
Bölüm Süresi: 60 dakika
Yapımcılar: Chorokbaem, Olive9

Kore yarımadasında yüzyıllardır hüküm süren Antik Joseon uygarlığı; M.Ö. 108 yılında Han İmparatorluğu tarafından yıkılıp 4 eyalete ayrılmıştır. Bu eyaletler Nakrang, İmbun, Jinbun ve Hyunto'dur. Buradaki göçmenler ise Çin'in baskısından kurtulmak için kabilelere sığınmış, bir kısmı da köle olarak satılmaktadır. Baskıların artmasıyla göçmenler tarafından Damul ordusu kurulmuştur. Ordunun başına Haemosu geçer.

Hyunto'da düzenlenen bir turnuvada Haemosu, Hyunto Eyalet elçisini öldürür. Arkadaşları yardım için oradadır. Burada birçok esiri kurtarır ve kaçarlar. Geumwa ise yaralanmıştır. Buyeo krallığının veliahtı olan Geumwa, Haemosu'ya yardım edilmesi için babasını ikna etmeye çalışacaktır. Fakat bunda başarılı olamaz.

Bir savaş sırasında yaralanan Haemosu, Habek kabilesi lideri Yuhwa tarafından bulunur ve iyileştirilir. Demir Ordusu kabilelere saklandığını bildiği Haemosu'nun peşine düşer. Habek kabilesini zor durumda bırakmak istemeyen Haemosu bir gece kaçar. Fakat Demir Ordusu buraya gelerek kabiledeki herkesi öldürür. Yuhwa'yı da idam için Hyunto'ya götürürler. Geumwa yolda onu kurtarır.

Haemosu ise Kiryu kabilesi lideri Yeontabal ile karşılaşır ve onun yanında çalışmaya başlar. Karısı hamile olan Yeontabal onun Haemosu olduğunu bilmektedir ve Çin'e gittiğinde onu teslim edip para almayı düşünmektedir. Fakat kervanın saldırıya uğramasında Haemosu'nun eşini ve mallarını kurtarması dolayısıyla onun gitmesine izin verecektir.

Haemosu geri döndüğünde Yuhwa ile karşılaşır. Geumwa'nın Haemosu ile yakınlığının ülkelerine zarar vereceğin düşünen Buyeo başbakanı Haemosu için bir tuzak kurar. Yakalanıp Hyunto'da gözlerine mil çekilip sergilenir. Yuhwa onu görmek için Hyunto'ya gider. Karnında Haemosu'nun çocuğunu taşıyordur. Fakat bunu söyleyemeden Geumwa yanına gelir. Demir ordusu Haemosu'yu götürürken Damul ordusu onu kurtaraya çalışır. Haemosu'nun uçurumdan atıldığını gören Geumwa onun öldüğünden emindir.

Geumwa, Bu çocuğun Haemosu'dan olduğu öğrenilirse Yuhwa'nın öldürüleceğini düşünür ve onu korumak için saraya yanına alır.

Yıllar sonra Geumwa'nın eşinden iki oğlu olmuştur. Bunlar Daeso ve Yongpo'dur. Ayrıca Yuhwa'da Jumong adında bir çocuk dünyaya getirmiştir. Babasının Geumwa olduğu sanılmaktadır.

Bundan böyle Jumong türlü maceralara atılıp tehlikeler atlatıp eski Antik Joseon'u yeniden kurmaya çalışacaktır...

Sonraki
Sonraki Konu:
Yeongaesomun

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: