Kamikaze Kaitou Jeanne
Yılı: 1999
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 44
Yapımcılar: Toei, Toei AnimationHenüz 16 yaşında genç ve güzel bir kız olan Maron, Fransa Kahramanı (Herkesin Hain İlan Ettiği) Jeanne Darc'ın formunda (yeniden doğuş hali) kendi halinde bir kızdır. Jeanne Darc'ın Maron'un içinde doğması Maron'u Kötülüğün bir hedefi haline getirmiştir daha çok küçük olmasına rağmen kötülükler Maron'a değil ama onun ailesine saldırarak Maron'un ailesini kötülüğün etkisine alır ve Maron'u tek başına bırakırlar. Daha çok küçükken yapayalnız kalan Maron'a en yakın arkadaşı Miyako ve Miyako'nun ailesi bakar.
Maron kendi haliyle ayakları üstünde kalmaya çalışırken bir gün karşısına Fine adında bir melek çıkar ve ona kendisinin Jeanne Darc'ın insan reaksiyonu olduğunu söyler ve Maron'a Kaitou Jeanne'e dönüşerek insanları kötülükten koruması gerektiğini anlatır. Bunu kabul eden Maron'un hayatı artık tamamiyle değişmiştir. Onun koruyucu meleği olarak yanında gezen Fine (Maron'un değişiyle Fin) Maron'a gücünü vererek Maron'u Kaitou Jeanne'e dönüştürür. Kaitou Jeanne'e dönüşen Maron kötülüklerle savaşır insanların en değerli eşyaları içine saklanan kötülüğü Check-Mate yaparak onları satranç taşları içine gizler, ama bu işleminde kötülüğün içine girdiği eşyalar maalesef ortadan kaybolur, bu yüzden yaşadığı yerde Kaitou Jeanne'i bir hırsız olarak bilirler. Jeanne'in hırsız olduğuna en çok inanan en yakın arkadaşı Miyako ve Miyako'nun babası Dedektif Toudaiji'dir ve bu yüzden Jeanne'i yakalayıp onu durdurmak isterler, bunu bilen Maron her görevinde arkadaşı Miyako ve babasına bir not kartı yollayarak nerde ne yapacağını bildirir. (kendini onlara karşı suçlu hissetmesi yüzündendir)Her görevini bildirdiği için Maron'un başı Miyako ve babasıyla çok büyük derde girer. Miyako, Jeanne'i durdurmak için sürekli olur olmaz tuzaklar kurar ve onu durdurmaya çalışır.
Bunun dışında Maron'un hemen yan dairesine ve okuluna Chiaki adında çok yakışıklı bir çocuk taşınır. Maron'da Miyako'da bu çocuktan çok hoşlanırlar, fakat bu çocuk çok tuhaf davranmaktadır ve sürekli Maron'la uğraşır, bu yüzden Maron bu çocuktan hiç hoşlanmaz ve ona hep kızar.
Maron bir yandan Miyako'nun Jeanne'i yakalama tuzaklarıyla bir yandan da Chiaki'nin soğuk şakalarıyla uğraşırken Jeanne'nin de başı hiç beklenmedik şekilde ortaya çıkan ve kendini Kaitou Sinbad diye tanıtan bir çocukla derde girer bu çocukta Jeanne gibi kötülükleri mühürleyebiliyordur. Maron bir yandan bu olanlarla uğraşırken diğer bir yandan da bu çocuğun kim olduğunu ve ne istediğini anlamaya çaılışır. Maron bunlarla uğraşırken Chiaki'de sürekli Maron'la uğraşır ve ondan bilgi edinmeye çaılışır, ama kimsenin bilmediği bir şey vardır, bu çocuğun Maron'la uğraşmasının çok büyük bir nedeni vardır, bu çocuk Maron'la ilgili çok önemli bir sır bilmektedir.

KARAKTERLER

Maron Kusakabe/Kaitou Jeanneİsim: Maron Kusakabe
İkinci Kişiliği: Kaitou Jeanne
Doğum Günü: 30 Mayıs
Yaşı: 16-17
Kan grubu: A Rh+
Boyu: 1.54
Kilosu: 43
Saç ve Göz Reng:i Kahverengi-Kahverengi

Maron 16 yaşında Momikuri Lisesi'ne giden genç ve güzel bir kızdır. Normal şekilde bakarsanız diğer kızlardan hiç bir farkı yok gibi görünsede aslında Maron kimsenin bilmediği kadar farklı bir kişiliğe sahiptir. Maron yüzyıllar önce Fransa'yı kurtaran Jeanne D'arc'ın Reaksiyonel[Yeniden Doğuş] halidir. Küçükken annesi ve babası tarafından terkedilen Maron hayatını en yakın arkadaşı Miyako ve ailesiyle birlikte geçirerek büyümüştür. Çok güçlü gibi gözüksede aslında çok duygusal ve kırılgandır hayatta ayakta durmak için tek istediği şey ailesinden ona bir mektup gelmesidir. Bu ümitle her gün yaşadığı apartmandaki posta kutusuna bakarak ailesinden bir mektup bekler.
Hayatını böyle geçiren Maron bir gün lunaparkta karşısına çıkan bir melek olan Fine Fish'in gelişiyle tüm hayatı değişir. Fine ona Jeanne D'arc'ın yeniden doğuş hali olduğunu ve kötülükleri durdurması gerektiğini söyler bunu kabul eden Maron'un artık hayatı çok değişmiştir.

Chiaki Nagoya/Kaitou Sinbad


İsim: Chiaki Nagoya
İkinci Kişiliği: Kaitou Sinbad
Doğum Günü: 27 Ağustos
Yaşı: 16-17
Kan grubu: A Rh+
Boyu: 1.75
Kilosu: 50
Saç ve Göz Rengi: Mavi-Kahverengi

Chiaki küçükken annesini kaybetmiş annesinin ölümünden sonra çevresinden uzaklaşan şımarık bir çocuktur.(Aslında hiç görüldüğü gibi değilir, ama annesinin ölümünden babasını sorumlu tuttuğu için öyle gözükmek ister.)
Bir gün yalnız başına sokakta dolaşırken havada uçan bir melek olan Access Time'ı görür ve Access'in teklifi üzerine Kaitou Sinbad olmayı ve Maron'u yaptığı işten vazgeçirmeyi kabul eder. Önce Maron'un apartmanının da hatta yan dairesine taşınır daha sonra da onla aynı sınıfa başlayarak Maron'un her yaptığını takip ederek işlerini bozmayı kendine hedef edinmiştir. İşler ilerledikçe Maron'a aşık olur ve onu vazgeçiremeyeceğini anlayınca onu korumayı kötülüklere karşı koymayı seçer.

Miyako Toudaiji


İsim: Miyako Todaiji
Yaşı: 16-17
Kan grubu: B Rh+
Boyu: 1.43
Kilosu: 43
Saç ve Göz Rengi: Lacivert-Kahverengi

Miyako, Maron'un en yakın ve en eski arkadaşıdır. Miyako ve Maron küçüklüklerinden beri birbirlerini tanımaktadırlar. Bu tanışma o kadar eskidir ki taa Maron ve Miyako'nun annelerine kadar dayanır. Miyako Maron'dan çok farklıdır, hatta adeta birbirlerinden zıt birer kişiliğe sahiplerdir. Miyako çok hareketli bir kız olmasına karşın çok da patavatsızdır, olup olmaz davranışlarıyla bazen Maron'u çok utandırır. Miyako ve Kaitou Jeanne arasındaki bağ Miyako'nun ona olan yakalama hırsından geçmektedir. Miyako, polis şefi olan babasının Jeanne'i sürekli elinden kaçırmasına çok kızar ve işlere el atmaya karar verir, ilerde iyi bir polis olmayı hedeflemektedir, ama bunu yapmaya Jeanne'i yakaladığı gün karar verecektir.

Yamato[İnchou] Minazuki


Adı: Yamato Minazuki
Yaşı: 16
Boyu: 1.61
Kilosu: 50
Doğum tarihi: 31 Mayıs

Yamato, Maron'ların sınıfının sınıf başkanıdır. Çok çalışkan bir öğrenci olan Yamato çok utangaç ve çekingen bir kişiliğe sahiptir, hatta o kadar utangaçtır ki Maron'dan çok hoşlanmasına rağmen bir türlü ona açılmaya cesaret edemez. Maron'u her gördüğünde heyecandan tuhaf tuhaf davranır. Yamato, Maron için çok önemli bir arkadaştır, Maron ona çok değer vermektedir ve bu yüzden tam 3 kez kötülüğün kontrolüne geçmiştir. Maron'a yaklaşmak isteyen kötülük sürekli Yamato'yu hedef seçmiştir. Son hedef seçildiğinde lunaparkta ki gezileri sırasında Jeanne'in Check-Mate yaparak kötülüğü yakaladığında çekip gittikten sonra Sinbad'ın söylediği bir sözden ötürü kendini Maron'a göstermek için Sinbad'ı yakalamaya karar verir.

NoT: Genelde İnchou adını kullanmayı sevmez. İnchou olarak Türkçe dublajda Maron hitap etmektedir.

Fine[Finn] Fish


Adı: Fin Fish
Boyu: 16 cm
Kilosu: 120 gr

Fine, Maron'un koruyucu ve yardımcı meleğidir. Fine, Maron'a Jeanne D'arc'ın reaksiyonel hali olduğunu söylemek ve onun içindeki gücü uyandırarak kötülerle savaşmasını sağlamak için İyi Kral tarafından gönderilmiştir. [Birinci sezonun sonuna kadar böyledir] Fine ilk sezonda Maron'un Jeanne'e dönüşmesini sağlamak için asasına alnındaki kırmızı broşdan ışık yollar ve Maron'a Jeanne D'arc'ın enerjisini verir. İkinci sezonunda Maron'un dönüşümünü sağlar ve sonra hiç görülmez sezonun sonunda beklenmedik bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Access Time


Adı: Access Time
Boyu: 18
Kilosu: 128 gram

Chiaki'nin koruyucu ve yardımcı meleğidir. İyi Kral tarafından Maron'u Fine'den korumak için gönderilmiştir, fakat dünyada tek başına elinden bir şey gelmediğini anladığından Chiaki'nin onu görebildiğini fark edince ondan Maron'u bulmasına yardım etmesini ister. Chiaki'nin Maron'u durdurabilmesi için Fine'nin Maron'a verdiği gibi o da Chiaki'ye Sinbad olma ve Check-Mate yapma yetikisi verir.

Noin Claude


İkinci sezonun kötülerindendir, amacı Maron'dan Jeanne D'arc'ın gücünü almak ve onu kötülüğe vermektir. Aslında hiç kötü değildir ama Jeanne D'arc'ın ölmesi onu bu hale getirmiştir. Önce Maron'a yaklaşabilmek için onların okulda öğretmen kılığına girer ve daha sonra da kendini kötülükte Noin olarak tanıtır. 42. bölümde Jeanne D'arc'ın onu ve Maronla & Chiaki'yi yanına alması ve ona Maron'u korumasını söylemesinden sonra iyiliğe geri döner.

Misty[Myst]


Misty küçük yaşta kötülüğün hizmetine alınmıştır ve içindeki kötülükle her zaman insanlara acı çektirmekten zevk almaktadır. En çok istediği şey Jeanne'i öldürmek ve içindeki gücü çalmaktır, bunu sürekli Jeanne'e yakın olan insanlara saldırarak yapmayı dener.
Öfkesine yenik düştüğü bir bölümde kötülük şekerlerinin hepsini yiyerek bir iblise döner ve Jeanne şeker kutusuna yaptığı Check-Mate'la yok olur.


Bölümler:

Bölüm Listesi:
01-)The thief with a notice card
02-)The target is family ties
03-)An encircling net! The whole student body is the enemy
04-)The thief's job saves a company too
05-)Emergency at the airport
06-)The partner in crime is a mysterious old woman
07-)Father-daughter detective team! The final gamble
08-)Steal the melody of love
09-)The heartless checkmate
10-)The masked man! What is his true identity?
11-)The beautiful heart of a detective
12-)The pin is stronger than the sword
13-)The thief of hearts, with the memory of loss plant
14-)A wedding dress is the target
15-)Shocking confession of love in the amusement park
16-)A first kiss illuminated by moonlight
17-)Sudden intimacy! Loves tempestuous arrival
18-)The demon attacks the friendship medal
19-)Seal! Evidence of fatherly love
20-)The day that courage and hope were broken
21-)Miyako, attacking love and friendship
22-)Dive! Double Kaitou death
23-)Checkmate! The magical blue butterfly
24-)Luxury cruise monkey panic
25-)Ghost story! Haunted summer school
26-)Infitrate! Karakuri ninja castle
27-)A tearful parting-Angel Fin
28-)Advent of the demon! New transformation
29-)Totally beautiful! The mysterious new teacher appears
30-)Defender, burning with renewed spirit
31-)The Kaitou is doing a commercial?
32-)Obliterate Kaitou Jeanne
33-)Sinbad you liar!
34-)Declaration of departing! I’ll never believe anyone again
35-)The power of Jeanne's love, revived
36-)A thief is on the polices side?!?
37-)A boy with a demons heart
38-)Resolution!? The checkmate of sadness
39-)Just one wish! To mother and father
40-)Dark transformation! Mists fierce assault
41-)Reunion with Fin!! A tragic nightmare
42-)Kaitou, surpass space and time
43-)Friendship collapse!?! Magic ice final battle
44-)Thou! Become the heavenly wind

Önceki
Önceki Konu:
Cyber City Oedo 808
Sonraki
Sonraki Konu:
Golden Boy

Yapılan Yorumlar

fındık
fındık21 Ağustos 2007

ay savaşçısından sonra en beğendiğim tek anime süperrr tavsiye derim mutlaka izleyin

koukousei_17
koukousei_1719 Eylül 2007

ikinci izlediğimm animedirr ve gerçekten çok süperr umarımm tekrar verirlerrr tavsiye ediyorumm mutlaka izleyinn :))

mercan
mercan22 Eylül 2007

bende sailor moondan sonra bunuda çok sevdm

fawn
fawn07 Kasım 2007

ewt bu süper bi animeydi star da başlamıştı.minako çok seviyorummm

fycha_fystef
fycha_fystef11 Kasım 2007

bnm en sewdiğim animelerden biriydi...izlemenizi tawsiye edrm..

Sevimli Hırsız
Sevimli Hırsız22 Aralık 2007

Hayattımda benm sediğim en iyi animelerden özewliklede MaRoN'a çok yakın bir kişi olduğumdan bu anime benm için çok özel=)

kaitou jeanne 6
kaitou jeanne 615 Nisan 2008

ilk izlediğim ve hiçbir animeye değişemeyeceğim bir anime... mükemmel ötesi.kesinlikle izleyin =)

rena
rena19 Nisan 2008

sailor moon ile petite princess yucie'den sonra severek izlediğim animelerden biri......herkese tavsiye ederim............maron<3chiaki.....i love you forever.............sinbad<3jeanne

HaYaLiMjeanne
HaYaLiMjeanne18 Temmuz 2008

1 numaralı kkj fanı olarak kötü bi söz söylememe imkan yok^__^
bu arada isimlerde yanlışlıklar war;
chacki deil chiaki
alex değil akses ^__^

Sevimli Hırsız
Sevimli Hırsız03 Ağustos 2008

Tam bir KKJ fanı olarak son bu animeye mükemmel ötesi diyorum sadece....

gothic girl
gothic girl09 Ağustos 2008

aşığım bu animeye...ilk izlediğim anime... harika!müthiş bir başyapıt...chiaki ye hastayım =)

Cornelian
Cornelian14 Ağustos 2008

sailor moon bittikten snra çıkmıştı..we mimikleri acaip gzldi..keşke tekrar yayınlansa..bide 3. sezonda varmış ama japonya dahil hiçbir yerde yayınlanmamış:(

gothic girl
gothic girl29 Ağustos 2008

evet yaa 3.sezon neden sadece japonya da??? X( öf japonlar youtube a koysaa bari böğü

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: