Kanata kara
Diğer İsimleri: From Far Away
Yılı: 1992
Cilt Sayısı: 14
Mangaka: Hikawa Kyoko
Yayınlayan: Hakusensha

Noriko Takichi, sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün arkadaşlarıyla beraber okuldan sonra eve gelirken yolda bir bomba patlar ve böylece Noriko başka bir dünyaya gider. Gittiği yerde canavarların saldırısına uğrayacakken Izaku diye biri ona yardım eder.
Noriko tüm krallıkların aradığı "Işık", Izaku ise çocukluğundan beri her kâhinin aynı dediği gibi "Karanlık" olarak bilindiğini anlatır ve Noriko'yu da öldürmesi gereklidir, böylece kaderini değiştirebilecektir. Noriko bu dünyaya gönderilmesinin bir amacı olduğuna inanır ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Izaku ise Noriko'dan hoşlanır ve bu yüzden onu öldüremez. Zamanla aralarındaki aşk büyür. Bir gün ilk kez Izaku'nun Karanlık gücü ortaya çıkar ve Noriko'yu öldürmeye çalışır. Bunun üzerine ikisi sonsuza dek birlikte olmak için kaderlerini değiştirecek bir yol bulmaya yemin ederler. İyi ve Kötü arasında ve Izaku'nun kendisiyle olan savaşı artık başlamıştır.

Önceki
Önceki Konu:
Kami-sama Onegai!
Sonraki
Sonraki Konu:
Kannazuki no Miko

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu