Kashimashi: Girl meets Girl
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12
Yapımcılar: Akahori Satoru, Bandai, Bandai Visual, Lantis, Media Works, Studio Hibari

Hazumu diye bir çocuk, Yasuna diye birine aşık olur ve arkadaşlarının ısrarı üzerine bütün cesaretini toplayıp aşkını itiraf eder ama red cevabı alınca huzur bulmak için aşık olduğu kızla ilk tanıştığı ve sevdikleri bitkilerin olduğu dağa çıkar. Bu sırada bir yıldız kayar ama bu yıldız değil aksine bir uzay gemisidir. O sırada da Hazumu bir dilek diler fakat uzay gemisi Hazumu'ya çarpar çarpmaz gemidekiler onu iyileştirir, teknik bir hata ile kız olarak yaşamasını sağlarlar. Ayrıca Hazumu'nun çocukluk arkadaşı ve aynı zamanda hep yanında olup da onu koruyan bide Tomari adlı bir kız vardır. Hazumu, artık kız olmuştur ama buna rağmen Yasuna aşıktır hatta Tomari bile ve bu üçü arasındaki ilişkiler gelgitlere neden olmaktadır.


Karakter Tanıtımları

HAZUMU: Çok karkak ve kavga etmesini bilmeyen ama çok kibar bir karakteri olan aynı zamanda kararsız, kimseyi üzmek istemeyen birridir. Özellikle Tomari ve Yasuna'yı.

YASUNA: Hazumu'ya aşıktır ama onu reddetmesinin asıl sebebi gözlerindeki sorundur. Çünkü bütün erkekleri sevmez. Bu yüzden onları siyah beyaz görür.

TOMARI: Erkeksi ve koruyucu bir yapısı vardır ve Hazumu'yu ne olursa olsun korur, sever ve onu çok iyi anlar. Hazumu'ya aşık olduğunu yavaş yavaş anlayınca onu paylaşamaz ama bir süre sonra Yasuna ile ortak yanlarının olduğunu keşfeder. İyi bir arkadaş olurlar ama Hazumu'nun karasızlığı ikisi arasında anlaşmazlık gün ışığına çıkar. Yasuna'nın hasta olması Tomari'yi üzünce Hazumu'dan vazgeçer ve Yasuna ile tekrar arkadaş olur.

Bölüm Başlıkları;

1.The Day The Boy Transformed
2.The Girl Realizes She`s A Girl
3.Hazumu`s Heart, Yasuna`s Heart
4.Girl Triangle
5.The Things Reflected in Yasuna`s Eyes
6.The Bride and The Groom
7.Together To The Sea
8.Just Watching...
9.Will These Wishes Come True?
10.A Small Storm
11.The Things That Disappear From Those Eyes
12.Finally, Love Begins

Yapılan Yorumlar

Kirika
Kirika01 Mayıs 2007

Animeyi ilk izlediğimde olağanüstü derecede haz aldım fakat sonunu hiç beğenmemiştim ki aslında bir özel bölümün olduğunu farkettim ve youtubede buna rastlayınca da kendimi izlemekten alıkoyamadım ama bu sefer sonunu gerçekten beğendim. Ayrıca seyrettiklerimden daha farklı bir animeydi. İlginç ve garip fakat sevginin her türlüsünün saf, temiz olduğunu anlatan bir anime olduğunu düşünüyorum :D

Anastasia Beaverhausen
Anastasia Beaverhausen27 Mart 2008

yine de azılı homofobiklerin yanaşmaması tavsiye olunur ;)

Kirika
Kirika03 Haziran 2008

Saf ve temiz olduktan sonra hiçbir şeyin önemi yoktur. Önemli olan insanı insan gibi görüp arkadaşça davranmaktır.

Bu animede ben bunu gördüm açıkçası. Hoş ben de o tür şeyleri hiç sevmem ama bana o kişiden zarar gelmeyip aksine yararı dokunuyorsa hiç düşünmem arkadaşça ve insanı insan gibi görürüm.

Önemli olanın insanın içindeki saf ve temiz olmasıdır. :D

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: