Kekkaishi
Yılı: 2004
Mangaka: Tanabe Iero
Yayınlayan: Shogakukan

500 yıl önce, bir landlord' (ingilizce adı= mal sahibi, toprak sahibi) bir şeytan onun içindeki gizemli güçler için saldırdı. Bu yenilmez güçle insanların dünyasını ele geçirilecektir. Tanınmış Tokimori Hazama ve iki öğrencisi topraklarını yönetmesi için çağrılmıştır. Fakat hastalık nedeniyle ölmüştür. Onu Karasumori adındaki bir bölgeye gömerler.

Şimdiki zamanda Yoshimori Sumimura ve Tokine Yukimura Hazama klanının varisleridir. Onlar kekkaishi olarak topraklarını ve gücü koruyacaktırlar.onlar Kekkai adında sihirli bir barikat kullanırlar. Bu barikatla topraklara girmeden canavarlar yokedilirdi. Şeytanlar bunun üzerine birleşerek organize olurlar onlara yol gösterende gizemli güçlere sahip 9 kuyruklu tilkidir. Yoshimori'nun planı sadece şeytanları yoketmek değildir. dünyayı tamamen şeytanlardan korumak istemektedir ama bunu yaparken tüm gücünü kaybeder. daha sonra ona lazım olan ilk şey zayıf olan kekkai kabiliyetlerini güçlendirmektir.
Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: