Kingdom of the Winds
Diğer İsimleri: Country of Wind, The Land of Wind
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 36
Yapımcılar: Chorokbam Media

Goguryeo Krallığı'nı kuran Jumong'un erken ölümünden sonra tahta genç varisi oğlu Yuri geçmiştir. Kral Yuri'yi ise ülkedeki soylular kral olarak bir türlü benimseyemezler. Yuri, Kral Jumong'un ilk eşinden olmuştur, saraydaki karışıklıklar yüzünden annesi, Yuri'yi alarak saraydan kaçar. Jumong, ilk eşinin ve oğlunun ölü olduğunu düşünerek ve yeni kurulacak Goguryeo'nun temellerinin sağlam olması için krallığın kurulmasına yardımcı olan So Seo-no ile evlenir. Oysa Yuri ve annesi hâlâ yaşıyordur. Yıllar sonra Yuri babasının Kral Jumong olduğunu öğrenir ve ona oğlu olduğunu kanıtlayacak kırık hançer parçasıyla gider. Yuri, babasını geç bulup erken kaybettiği için kendini ülkesine tam olarak kanıtlayacak şeyler yapamadan tahta geçmiştir. Ve bu yüzden ülkede bulanan kabileler bu durumu sindiremez ve Kral Yuri'yi indirmek için her fırsatı değerlendirirler. Kral Yuri, bir yandan iç meseleler bir yandan da Kral Daeso'nun Goguryeo'yu ele geçirme düşüncesiyle uğraşmaktadır. Kral Yuri'nin bu zaman içinde üç tane oğlu olmuştur. İlk oğlu ölmüştür. İkinci oğlu olan Haemyung ise iyi bir savaşçı ve oldukça da zeki biridir. Kralın son oğlu olan Muhyul'un doğması ile işler karışır. Krallığın rahibesi Muhyul'u alarak onu kurban etmeye götürür. Kral Yuri ise bunun nedenini sonradan anlar. Rahibe, Muhyul'un kötü kaderle doğduğunu ve ailesi dahil herkesi ölüme sürükleyeceğini tanrılardan öğrendiğini ve öldürülmesi gerektiğini söyler. Kral Yuri her ne kadar buna inanmak istemese de bir zaman sonra Kral Yuri'nin eşi ölür ve sonrasında ise Kral Yuri'yi tahtan indirmeye çalışmak isteyenler kötü kadere işaret eden olayları gizlice yaparak insanların Kral Yuri'ye karşı nefretle doldurmak isterler. Kral Yuri bunun sonucunda Muhyul'u herkesin önünde öldürmeye karar verir. Halbuki öldürmüş gibi yaparak Muhyul'u gizlice oğlu Haemyung'a verir. Haemyung onu ölen abisinin eşi olan dekoratif şefi Hye-Ap'a emanet eder. Aradan yirmi yıl geçer ve Muhyul genç bir delikanlı olarak içi içine sığmayan biri olur. Arkadaşıyla beraber mağaranın dışındaki hayatı görmek için her şeyi yapar.

Karanlıktaki bir prensin doğuşu, parçalanmak üzere olan bir ülkenin kurtuluşu ve kendi kötü kaderini yenmek artık Muhyul'un elindedir.


Aldığı Ödüller:

2008 KBS Drama Ödülleri: En İyi Çift Ödülü ile Song Il Gook ve Choi Jung Won
2008 KBS Drama Ödülleri: En Mükemmel Aktör - Song Il Gook
2008 KBS Drama Ödülleri: Mini Drama Mükemmelliyet Ödülü - Aktör - Jung Jin Young
2008 KBS Drama Ödülleri: Mini Drama Mükemmelliyet Ödülü - Aktris - Choi Jung Won

Önceki
Önceki Konu:
Pearl Necklace
Sonraki
Sonraki Konu:
Painter of the Wind

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: