Diğer İsimleri: Dark Butler, Kuroshitsuji
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 25
Bölüm Süresi: 25 dakika

''Ben cehennemin bir uşağıyım.''

19.yy İngiltere'sinde geçen bu seri 12 yaşında bir Kont'un ve uşağının başından geçenleri anlatmaktadır.

İngiltere'nin soylu ailelerinden biri olan Phantomhive ailesinin tek varisi 12 yaşındaki Kont Ciel Phantomhive'dir.Ciel ailesini bir yangın sırasında kaybetmiştir ve ailesinin ölümünden sonra hayatı tamamen değişime uğramıştır.Ciel ailesini kaybettiği sırada bambaşka biriyle tanışmıştır ve bu tanışma Ciel için bir dönüm noktası olmuştur. Tanıştığı kişi kendine ''cehennem uşağı'' diyen Sebastian Michaelis'dir. Sebastian ve Ciel'nin tanışması bir bakıma Ciel için kurtuluş olmuştur. Çünkü;Sebastian Ciel'nin sağ kolu ve adeta gölgesi,Ciel ise Sebastian'ın ''Efendisi'' olmuştur.
Kendine ''cehennemin uşağı'' diyen bu adam Ciel'ye karşı oldukça titiz davranmakta ve onu nerdeyse kendi gölgesinden bile korumaktadır...
Ciel ailesini kaybettikten sonra tamamen içine kapanmış ve sessiz bir çocuk olmuştur, ailesinden kendisine kalan Phantomhive Sarayı'nda başta Sebastian olmak üzere toplam beş uşağıyla birlikte kalmaktadır.Evdeki tüm hizmetkarlar Ciel'nin üstüne titremektedir, ancak Sebastian herkesten farklıdır. Çünkü;Sebastian ve Ciel arasında kimsenin bilmediği özel bir bağ vardır.

Karakterler:


Ciel Phantomhive:Ciel,12 yaşlarında Phantomhive ailesinin tek varisidir. Ailesini bir yangın sırasında kaybetmiştir. Bu kayıp aslında Ciel için yeni bir başlangıç gibi olmuştur, yangında hayatının yarısını kaybetmesine rağmen Sebastian adından bir ''şeytan''la tanışmıştır ve bu tanışma Ciel'nin hayatını tamamen değiştirmiştir.Ciel normalde çok içine kapanık bir çocuktur ve fazla konuşmayı sevmez. Ama ailesinden kendine kalan ''Phantomhive Kontu'' ünvanını gerektiği şekilde yürütmektedir...
Ciel yangından sağ çıkmıştır ve Sebastian'la tanışmıştır.Ciel Sebastian'nın efendisidir. Yangından sağ çıktığında Sebastian'la bir anlaşma yapmış ve onun efendisi olmuştur. Sebastian ve Cielarasındaki bağ Ciel'nin gözündeki Sebastian'nın mührüdür. Bu mühür Ciel'nin Sebastian'dan istediklerini yapmasını ve yardıma çağırmasını sağlamaktadır. Ancak;Ciel'nin efendiliğinin karşılığı çok pahalı olacaktır.....


Sebastian Micheal:Sebastian, kendi tabiriyle''cehennem uşağı'' olan bir şeytandır. Sebastian, Ciel'nin ailesini kaybettiği yangın sırasında Ciel'nin yanına gelip Ciel ile bir anlaşma yapmıştır ve bu anlaşmayla kendini Ciel'e adamıştır. Sebastian, Ciel'nin adeta gölgesi gibi yanında gezer ve Ciel'i her türlü tehlikeden korur.
Sebastian, bir şeytan olmasına rağmen Ciel'nin konağında mükemmel denebilecek bir uşaktır ve diğer hizmetkarları kendine hayran bırakır.Ciel'i sadece korumakla kalmayan Sebastian Ciel'e karşı oldukça iyi bir uşaktır. Sebastian'nın elinden her türlü iş gelmektedir ve herkes için mükemmel uşak sınıfındadır. Ama bu bile Ciel'i memnun etmeye yetmez. Sebastian ve Ciel tanıştıkları yangında Sebastian, Ciel'e bir mühür verir ve bu mühürler iletişim kurmalarını sağlar. Ancak Sebastian, Ciel ne kadar yardım etsede Sebastian'nın bambaşka bir amacı vardı. Sebastian Ciel'nin...


Diğer Karakterler:

Elizabeth:
Elizabeth E.C. Midford:Elizabeth Ciel'nin çağırışıyla Lizzy, Ciel'nin kuzenidir. Elizabeth çok çocuksu bir kızdır sürekli oyuncaklar ve pembe süslü elbiselerle oynamayı sever. Elizabeth Ciel'i bazen gereğinden fazla kızdırsada Ciel, Elizabeth'e çok değer vermektedir.


Madam Red:Elizabeth'in annesi Ciel'nin ise teyzesidir. Madam Red normalde Ciele çok değer vermektedir, ama bir yandan da nefret etmektedir. Ancak nefreti Ciel'den çok kızkardeşinedir ve bu nefreti kendi hayatına son verecektir...

Greil:ShinigamiMadam Red'in uşağıdır.Greil normalde Madam Red'e uşaklık edip onunla ilgilenen biri gibi görünsede aslında kendisi bir shinigami'dir.Madam Red'in umutsuzlukta olduğu bir anda tanışmışlardır ve onu kullanarak insanlara zarar verir....
Madam Red uşağının gizli sırrından kimseye bahsetmesede bu onun sonun getirecektir.

Pluto:PluSebastian'ın başbelasıdır.Plu,bir Şetan Köpeğidir ve kendisiyle ilgilenen Angela tarafından Sebastian'nın yanında kalması istenmiştir ve Ciel'de bunu kabul etmiştir.Pluto,Sebastian'nın her emrini yerine getirmeye çalışan bir köpektir insan görünümüde alabilir.


Uşaklar;Brad: Evin ahçısıdır. Kendi çapından çok asabir biri gibi görünmektedir, aslında iyi bir ahçıdır ama bir şeyi kabul edememektedir. Sebastian evin en mükemmel uşağıdır ve bu ''ahçı''lık kısmınada yansımıştır ve Brad Sebastian'nı sürekli kıskanarak ondan daha iyi olmaya çalışır. Ama her seferinde eline yüzüne bulaştırır.
Meirin: Evin hizmetçisidir. Normalde çok sakar ama tatlı bir kız olan Meirin, Sebastian'a hayran olanların başında gelmektedir. O kadar hayrandır ki adeta aşıktır denebilir. Sebastian'ı her gördüğü yerde tüm işleri birbirine sokar. Normalde yeterince sakardır, ama bu sakarlığı Sebastian'ı görünce iki katına çıkar.

Fini: Evin bahçivanıdır. Fini diğer uşaklardan biraz farklıdır aşırı korkaktır, özellikle Sebastian konusunda herkesten daha çok korkar, ama işlerini elinden geldiğince iyi yapmaya çalışır.

Tanaka: Evin en yaşlısıdır. Tanaka normalde evde hiç bir işe yaramaz sadece ''yeşil çay'' içip ortalarda gezmektedir. Bu gezdiği halide kendi orjinal hali değildir çok fazla chibi halde gezmektedir ve nadiren gerçek haline geçer.

Önceki
Önceki Konu:
Noramimi 2
Sonraki
Sonraki Konu:
Shikabane Hime: Aka

Yapılan Yorumlar

Blood+
Blood+08 Şubat 2009

Ciel hakkında biraz yanlış tanıtım olmuş.Ciel'in annesi babası bir yangında ölmemiştir.Phantomhive Malikanesine bir saldırı yapılmıştır ve bu saldırı sonucunda annesi babası ölmüştür.Ciel bu durumda 1 ay boyunca İngiltere'den uzaklaşıp bu olayı unutmak için başka bir yere gider. Gittiği yerde Sebastian ile tanışıp oraya anlaşma imzalar.Annesi öldükten sonra içine kapanık bir çocuk olmuştur olmasına ama bu durumu kimseye belli etmemek için farklı davranır.Ciel phantomhive ailesini başına geçip phantomhive oyuncak şirketini yönetmeye başlar.

Elizabeth'dede ufak bir yanlış var.Elizabeth normalde Ciel'in kuzeni,arkadaşı aynı zamandada kimse bilmesede Ciel'in nişanlısıdır.

NANA
NANA13 Şubat 2009

Öncelikle sadece Cielde yanlışlık yok. Tanıtımın baştan değiştirilmesi lazım. Nerdeyse her kelime yanlış yazılmış.
Kuro Shitsuji'nin anlamı "Kont ve Şeytan" değil öncelikle onu söyleyeyim. Kuro, siyah(kara) anlamında, shitsuji ise uşak demektir. Ayrıca başta yazılan "Ben cehennemin bir uşağıyım" diye bir kelime geçmemekte animede. Sebastian "watashi wa akuma shitsuji" diyor yani "ben şeytan bir uşağım." anlamında... Ayrıca Ciel ve Sebastian arasındaki bağda yanlış çevirmeden kaynaklansa gerek (sanırım tanıtım ingilizceden çevirilmiş) sebestianın mühürü cielin gözünde diye birşey yok. Sebastianın mühürü elinde, cielin ise gözünde. Madam Red'de Elizabethin annesi felan değil. Elizabethin annesi "marchioness frances middleford". Daha çok mangasında görülüyor annesi zaten. Madam Redin asıl adı "angelina durless". Birde anime kısmında manga avatarları koymak komik kaçmış, bunuda belirteyim istedim. xp

Fazla abartmış olabilirim ama tanıtım ne yazıkki kötü olmuş.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: