Lady Oscar
Diğer İsimleri: The Rose of Versailles
Yılı: 1979
Türü: Film
Bölüm Süresi: 124 dakika

Oscar, Fransız İhtilali'nden önceki yıllarda, Jarjeyes ailesinin altıncı çocuğu olarak dünyaya gelir. Önceki kardeşleri gibi o da kız olduğundan babası buna dayanamaz ve Oscar'ı bir erkek çocuk gibi yetiştirmeye karar verir. Oscar, zamanla giyiminden kuşamına, karakter yapısına kadar erkek gibi büyüyen ve erkekler gibi silah kullanıp ata binen iyi bir savaşçı olmuştur. Yıllar sonra 14 yaşındayken, Fransa'ya gelin gelen Marie Antoinette'nin muhafızı olması için babası General Jarjeyes ona baskı uygular ve bu ısrarlar sonucu Oscar bu görevi üstlenmek zorunda kalır.

Versailles'in zenginliğinde büyüyen Oscar zamanla Fransız insanlarının yoksulluklarını daha yakından görecektir. Ve aynı zamanda kadınsı duygularının yok olmadığını aşık olduğu zaman anlayacaktır.

Önceki
Önceki Konu:
Onmyoji

Yapılan Yorumlar

ninja_x
ninja_x28 Ağustos 2007

hey gidi lady Oscar hey gidi Andre! Tabi bir filmin birebir manga uyarlaması olmasını beklemiyorum ama beklentilerimi karşılayamamıştı. Marie Antoinette animedekinden daha tarihi gerçekler dikkate alınarak canlandırılmış-zira animede daha bir yumuşatılmıştı-Animeden gelen birşey midir bilmiyorum ama Andre'nin karizması idare ederdi...sözün kısası, anime ve manganın hatırına biraz da meraktan seyredelebilir elbette.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: