Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 11
Yapımcılar: TBS

Korede "The Devil" ismiyle yayınlanan drama baz alınarak yapılan japon yapımı bir drama. Geçmişte fakir bir aileden gelen avukatın kardeşi lisedeyken kazayla öldürülür. Bir lise arkadaşına bıçak çeker ve arkadaşı kendisini korumaya çalışırken bıçağı yanlışlıkla ona saplar. Ailesi çok zengin olan çocuk iyi bir avukat sayesinde nefsi müdafadan ceza almaz, ancak öldürülen çocuğun kardeşi yaşananları unutmayacaktır. Yıllar sonra hiçbir davayı kaybetmeyen bir avukat olur ve intikam peşine düşer.

Aynı zaman diliminde, nefsi müdafadan içeri girmekten kurtulan Naoto(Ikuta Toma), ailesinin işlerini devralmak yerine bir dedektif olmayı seçer. Ailesi desteklemese bile o hayatından memnundur. Bir gün kendisine tanımadığı bir isimden bir paket gelir. Paketi açtığında içinde kırmızı bir zarf olduğunu görür, zarfın içinde bir tarot kartı vardır, "adalet" kartı...

Adalet kartı, geçmişte işlenen günahların ödenmesine işarettir.


Kartı aldıktan bir gün sonra, Naoto'nun aile avukatının ölüm haberi gelir. Olay bir cinayettir ve davayı Naoto alacaktır. Olay yerini incelediklerinde ilginç bir gerçek keşfederler, Naoto'ya tarot kartını gönderen kişi, aynı karttan aile avukatına da göndermiştir. Kartları gönderen kişinin kim olduğu veya amacı bilinmemektedir, ancak kimsenin göremediği, suçlunun aslında dava zanlısının avukatının ta kendisi olduğudur... Medyada "angelic lawyer" olarak tanılan bu başarılı avukat, aslında kardeşinin intikamını almak için Naoto ve çevresindekilerin peşine düşen kişidir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: