Merupuri
Diğer İsimleri: Marchen Prince
Yılı: 2003
Cilt Sayısı: 4
Bölüm Sayısı: 22
Mangaka: Hino Matsuri
Yayınlayan: Hakusensha

Airi, liseye giden ve ailesinin işleri dolayısıyla evde tek yaşayan genç bir kızdır. Garip takıntıları vardır. Bunlardan bazıları asla okula geç kalmama ve ilk öpücüğü de evleneceği erkekle olduğuna inanmasıdır.
Airi sabah okula giderken, sahip olduğu yedi köşeli aynayı incelemekte ve gelecekle ilgili hayaller kurmaktadır. Bir süre sonra zamanın geçtiğini ve okul zamanının geldiğini fark eder. Bunun üzerine aynayı cebine atar koşmaya başlar. Ancak ayna Airi'nin cebinden düşer ve bir ışıkla Dünya'ya açılan kapıdan bir çocuk gelir.
Airi aynayı düşürdüğünü fark edip geri döndüğünde ayna bu çocuğun elindedir. Çocuktan aynayı alır ve okula geri döner.
Okul dönüşü çocuk hala Airi'nin bıraktığı yerdedir. Çocuğu çok sevimli bulur. Çocuğun gidecek yeri olmadığından Airi onu evine götürür ve çocuğun adının Aram olduğunu öğrenir.
O gece Aram Airi'nin yanında yerde yatar. Aram o gece uyumak istemez. Çünkü üvey abisi ona bir büyü yapmıştır ve uyursa büyüyeceğinden korkar. Ancak Airi'nin uyku halindeyken Aram'ın üzerine düşmesi üzerine uykuya dalar. Ertesi sabaha büyük ve yakışıklı bir delikanlı olarak uyanır. Bunun sebebi üvey abisi Jeile'nin Aram'a yaptığı büyüdür ve bu büyüyü sadece "bir prensesin öpücüğü" bozabilir. Bu sırada aynadan Aram'ın hizmetkarı Rei çıkagelir. Airi de kendisinin, Aram'ın geldiği dünyanın bir parçası olduğunu öğrenir. Ve ailesoyundan gelen bir prenses olduğunu anlar. Airi, küçük Aram'ın bu büyük adam olduğuna inanamaz ancak Airi, Aram'ı öptükten sonra Aram küçük haline geri döner. Airi olanlara inanamasa da Aram'ın seçtiği prenses Airi'dir.

Önceki
Önceki Konu:
Menkui!
Sonraki
Sonraki Konu:
Metamo Kiss

Yapılan Yorumlar

Cornelian
Cornelian26 Eylül 2008

Çok güzel bir mangaydı...Çizimlerine bayıldım..Aramın küçüklüğü acaip tatlı bişey ya:)..ide ok aranlıkta büyümeye olayı çok komikti ya:)..bayağı zor duurmda kalıyorlardı bu durum yüzünden..Özellikle deniz kenarına gitmişlerdi,o bölümü çok sewiyorum..

'DeStiNa
'DeStiNa29 Ocak 2009

çok güzel bir mangaydı gerçekten de,, bir çırpıda okumuştum sonunda da aptal Jeile yapıyor yapacağını xD Aaa bu arada bana bu güzel mangayı Tr okuma şansı veren SnS'ye teşekkürler^^

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: