Nagagutsu wo Haita Neko
Diğer İsimleri: Puss-in-Boots
Yılı: 1969
Türü: Film
Yapımcılar: Toei, Toei Animation

Pero adında konuşan ve çizmeli olan bir kedi, bir fareyi yemeyip onu koruduğu için kedilerin kralı tarafından idam edilmesi kararlaştırılır. Pero idam edilmeden kaçmayı başarır. Kedilerin kralı, Pero'yu öldürmesi için 3 kedi yollar peşinden. Bu 3 kedi eğer onu öldüremezse kendileri idam edilecektir. Bu yüzden her ne olursa olsun devamlı Pero'nun peşindedirler. Pero bir gece bir evin yanından geçerken dışarıya atılan balık iskeletini görür ve sonra içeriye bakar. İçeri de iki adam vardır. Daha sonra genç bir çocuk olan Pierre içeriye girer. Bu iki adam Pierre'nin abileridir. Pierre ve abileri çiftçi çocuklarıdır ve babaları ölmüştür. Babalarının bıraktıkları paraları Pierre'den gizli paylaşan abileri Pierre'i hiç sevmezler. Dışarda Pero'yu gören Pierre onu içeri alır ve yemek ikram eder bu sırada Pero'nun peşinde olan kediler gelir ve kavgaya tutuşurlar. Kavga sonrasında Pierre ve Pero evden atılırlar.

Pero ve Pierre oldukça iyi arkadaş olurlar. Yolculuklarına devam ederlerken bir krallığa gelirler ve orda Prenses Rosa'nın babasının, kızı için gelen damat adaylarından birini seçerek evlendireceğini duyarlar. Kral ve Prenses yoldan geçerlerken Pierre, prensesi çok beğenir ama ona ulaşmanın zor olduğunu da biliyordur. Pero ise bunun zor olmadığını düşünür. Gizlice saraya girer. Damat adayları kral ve prensesin önünde kendilerini tanıtıyorlardır. O sırada aniden birisi belirir. Bu Şeytan Lucifer'dir ve prensesle evlenmek istiyordur. Prenses asla onunla evlenmeyeceğini söyler. Lucifer ise 3 gün sonra dolunay gecesi prenses gelmezse kötü şeyler olacağından bahseder ve ortadan kaybolur. Pero bunu önlemek ve Pierre ile prensesi evlendirmek için büyük bir maceraya girişir. Ona bu macerasında, yolculukta kurtardığı küçük fareler de yardım eder. Ve Pero'nun daima peşinde olan kediler de bu maceranın içinde yerlerini alırlar elbette.

Pero-Çizmeli Kedi-

Oldukça zekidir ve bir o kadar merhametlidir. Herkesle iyi geçinmeyi ve onlara yardım etmeyi sever. Ayrıca iyi bir silahşördür.Pierre

Bir çiftçinin oğlu olan Pierre, abilerinin kötü davranışlarına rağmen oldukça uysal başlı bir yapıya sahiptir ve onların dediklerine asla karşı gelmez. Oldukça çekingen ve aynı derecede iyi birisidir.Prenses Rosa

Güzelliğinin yanısıra çok zarif bir yapısı vardır. Oldukça da iyi huyludur.Şeytan Lucifer

Kendi ıssız şatosunda yaşayan kötü bir şeytandır. Boynunda ki kolye sayesinde her kılığa bürünebilir. Ve yine bu kolye sayesinde istediği büyüyü yapabilir. Kolye onun yaşam enerjisidir. Ve o güneş ışığına çıkarsa şeytan yok olur.

Toplam 80 dk.' dır.

Yapılan Yorumlar

prenses serenity
prenses serenity25 Ağustos 2007

Eskiden televizyonda bir kaç kez verilmişti ve zevkle izlemiştim :P Şimdi de tekrar izlemek gerçekten çok hoştu :D Klasik filmde, çizmeli kedinin şeytanı yenmesi komik sahnelerle oldukça muhteşem işlenmiş :P Ayrıca çiftçinin oğlu ile prensesin aşkı da muhteşem :) Kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım bence :D Çok güzeldi :)

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: