Orochi: Blood
Yılı: 1969
Cilt Sayısı: 3
Bölüm Sayısı: 224
Mangaka: Kazuo Umezu
Yayınlayan: Shogakukan

"Kanlı" bir hikâyedir bir çift kızkardeşi anlatır: Zengin Monzen ailesinin iki tane kızı olan Lisa ve Kazusa'yı anlatır. Kazusa her şeyde başarısız olmasına rağmen okulda ki en terbiyeli öğrencidir. Kazusa'nın ailesi onun mükemmel bir evlat olduğunu düşünür ve çok severler. Kazusa'nın kızkardeşi olan Lisa daima Kazusa'ya rakiptir. Lisa terkedildiğini hisseder ve Kazusa'nın gölgesi altında yalnız kalır. Bu arada, her şey sessizleşir ve bu kızkardeşler sürekli birbirlerine gözlerini dikerek bakarlar. Esrarengiz ve güzel bir kız olan Orochi gelir. O kız bir seferde 100 yıl boyunca uyumuştur.

Zamanın kusurundan sonra, Lisa gerçekten Kazusa'ya aşağılıkça hisleriyle davranır. Kıskançlık ve intikam ile rakiptirler. Bir araba kazası olur ve Lisa Orochi'yi kurtarır. Fakat Orochi'nin zamanı kaza ile öne sürülür. 10 yıl içinde uykuda kalır ve ne zaman uyansa hastalanır. Kazusa ile Lisa kendilerini hasta bulur. Kızkardeşler (Lisa, Kazusa) korkunç bir kazada ölürler.

Notlar:
Karakterler arasında devamlı saklı sırlar vardır. Mangada "Kan" ve Umez'in gothic dehşeti vardır. İnsanların karanlık yanları ortaya çıkar.
(Umez bunu yazan manga yazarıdır.)
Orochi yılan başlı bir canavardır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: