Queen Seondeok
Diğer İsimleri: Queen Sunduk
Yılı: 2009
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 62
Bölüm Süresi: 60 dakika
Yapımcılar: Timebox

M.S. 580 yıllarında Shilla ülkesinin kralı Jinpyeong ölmek üzeredir. Hiç erkek çocuğu olmadığı için veliaht olarak kızlarından en büyüğünün büyük oğlunu (Baek Jong Min) kendinden sonra tahta geçirmek istemiştir. Fermana bu şekilde yazdıran kralın yazısını kızlarından Mishil yazmıştır. Kral öldükten sonra da kraliçe olabilmek için fermanı değiştirerek Jinji'yi kral ilan eder. Jinji, Baek Jong Min'in amcasıdır aynı zamanda. Bu durumdan haberdar olan küçük çocuk saraydan kaçmak ister, fakat başarılı olamaz.

Yıllar sonra Jinji, kralın fermanını değiştirerek suç işlediğini düşünür ve Mishil'i saraydan göndermeye karar verir. Mishil bu durumda tarafındaki adamları toplayarak kralın gerçek isteğini açıklar. Yeni kral Baek Jong Min olmuştur.

Kral olduğunda Baek Jong Min, Lady Kim ile evlidir ve Kim bir çocuk beklemektedir. Mishil onu kaçırtarak ondan uzaklaştırmaya çalışmıştır. Generallerden Minho bu durumu fark eder ve onu kurtarmak için peşine düşer.

Baek Jong Min için kraliçe bulmak için konsey toplandığı sırada Lady Kim ortaya çıkar. Karnında onun çocuğunu taşımaktadır. Bebeklerin ikiz kız olduğunu öğrenen Mishil bu durumu lehine kullanmak istemektedir. Kral ise ikinci çocuktan haberleri olmasın diye onu kaçırtmak için arayıştadır...

Dizi Shilla'nın tek kraliçesi olan bu çocuklardan Seon Duk'un hikâyesini anlatır.

Sonraki
Sonraki Konu:
Partner

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: