Samurai Champloo
Yılı: 2004
Cilt Sayısı: 2
Mangaka: Kotsubo Masaru, manglobe
Yayınlayan: Kadokawa Shoten

Mugen düşüncesiz ve vahşi olduğu kadar kadınlara düşkün, Jin ise gezgin olması yanında aynı zamanda saygılı, örf-adet/gelenek-göreneklerine bağlı, gizemli birer samuraydırlar. Birbirinden çok farklı olan bu iki adamın yolları bir kesişir ve birbirleri ile dövüşürken handa yangının çıkması sonucunda yöneticinin oğlu ölür. Bu nedenle de idamları istenir. İdam günü gelip çatarken, yangın çıkmadan önce handa çalışmış olan Fuu tarafından kurtarılırlar ve Fuu, ''ayçiçeği gibi kokan'' samurayı aramak için kendisine yardım etmeleri karşılığında onları kurtarabileceğini söyleyerek ikna eder ve böylece Mugen, Jin ve Fuu'nun birbirinden ilginç yolculukları başlamış bulunur.

Karakterler

Mugen: Orta uzunlukta sapıyla kılıcı arasındaki bölümde iki tane sivri çıkıntı olan bir kılıç kullanır. Kılıç kullanma stilini kendisi geliştirmiştir. Teknikten çok pratikliğe, çevik reflekse, el/ayak oyunları ile şaşırtmaya ve kaba kuvvete önem verir. Jin'e göre; karşılaştığı en kötü tekniğe sahip rakibidir ama aynı zamanda tek öldüremediği rakibi olduğunu da belirtir. Çabuk sinirlenir, asabidir, kadınlara düşkün ve ahlaksızdır. Günü gününe yaşar. Eskiden korsanlık yapmıştır.

Jin: Serinin gözlük takan, cılız ve umursamaz samurayıdır. 2 tane katana taşır. Her samuray gibi katanalarına ilahi bir bağla bağlanmıştır. Zeki ve soğuk kanlı bir tiptir. Uzun arkadan bağladığı saçları vardır. Mugen'le sürekli laf dalaşında bulunur.

Fuu: Grubun kız üyesidir. Mugen'le Jin'in başına bu serüven belasını saran, çok konuşan, saf ve ilgi odağı olmaktan hoşlanan genç bir kızdır. Hiçbir dövüş kabiliyeti yoktur, ancak kaçırılma konusunda ondan iyisi bulunamaz.

Önceki
Önceki Konu:
Tengyan
Sonraki
Sonraki Konu:
Samurai Deeper Kyo

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: