saraydaki mücevher - Dae Jang GeumDae Jang Geum - Janggeum`s Dream kore yapımı animasyon serisinden uyarlanan "Saraydaki Mücevher" TRT 1 de hergün saat 13.30 da gösterilmeye başlandı. Saraydaki mücevher dizisinin oyuncuları Lee Young-Ae, Ji Jin- Hee, Hong Li- Na, Im Ho, Yang Mi- Gyeong ve Gyeon Mi-Ri’nin paylaştığı dizinin yönetmeni Lee Byeong- Hun. 1480’lerde Kore’de geçen 54 bölümlük dizinin öyküsü Chunsoo adlı bir saray muhafızıyla, saray mutfağının genç ve başarılı aşçılarından Lady Park’ın yollarının kesişmesiyle başlıyor…
Kral daha önce tahtan indirilen kraliçenin zehirle öldürülmesine karar vermiştir. Bu görevi gerçekleştirecek olan muhafız Chunsoo’dur. Ancak kraliçe zehri kendi elleriyle içer ve prens olan oğlunun bir gün büyüyüp kral olacağını ve intikamını alacağını söyler. Öte yandan Lady Park, baş kahya Choi’nin yeğeninin ana kraliçenin yemeğine zararlı maddeler koyduğunu görerek, durumu mutfak müdiresine açıklar. Baş kahya ve diğer yetkililer bir bahaneyle Lady Park’ı suçlayıp, zehirler. Ama genç kadının yakın arkadaşı, pan zehirini bularak, onu kurtarır.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: