Sekai Meisaku Gekijou Kanketsu Ban: Meiken Lassie
Diğer İsimleri: 世界名作劇場・完結版 名犬ラッシー, 世界名作劇場・完結版 名犬ラッシー
İlk Yayınlanma Tarihi: 2001-01-01
Türü: TV Special, 2 bölüm
Web Sitesi: http://dbeat.bandaivisual.co.jp/meisaku/lassie.php
Work: BS Fuji

Lassie Come-Home (Eric Mowbray Knight'ın eseri)

John, İngiltere'deki küçük bir kömür madeni kasabasında yaşayan neşeli ve enerjik bir çocuktur. Bir gün koyun sürüsünde kaybolmuş küçük bir köpek bulur. John onu eve götürür ve yavru köpeğe Lassie adını verir. Yakında gerçek kardeşler gibi iyi arkadaş olurlar. Lassie çok sevimli ve akıllı bir köpektir, bu yüzden şehirdeki herkes onu çok sever.

Ancak mutlu yaşamları uzun sürmez. Birden bir kömür madeni sahibi, kömür madeninde artık kömür kalmadığı için şirketini kapatır. John, daha fazla inceleme talep etmek için kömür madeni sahibiyle buluşmaya gider. Sahibi John'un isteğini kabul eder, ancak bunun karşılığında Lassie'yi İskoçya'ya götürür.

Sahibinin torunu ve aynı zamanda John'un arkadaşı olan Priscilla, Lassie'nin kafeste acı çekmesine izin veremez. Kafesi açar ve Lassie'yi serbest bırakır. Lassie, İskoçya'dan memleketine çok uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkar.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu