Senjou no Valkyria: Gallian Chronicles
Yılı: 2009
Türü: TV Serisi
Yapımcılar: Sega Enterprises

Anime PS3 için tasarlanmış bir oyundan uyarlanmış. 1930 yıllarında geçen animede Gallia bolca bulundurduğu Ragnite adlı enerji kaynağı nedeniyle İmparatorluk ordusunun saldırısına uğrar.

Bruhl ise Gallia'da bulunan küçük bir kasabadır. İmparatorluğun saldırısı nedeniyle kasabanın boşaltılması kararı verilir fakat kasaba boşaltılamadan imparatorluğun saldırısına uğrar.

Alicia Melchiott kasabanın boşaltılmasında yardımcı olan yerlilerinden genç bir kızdır, bu sırada bir önceki büyük savaşta saygı duyulan bir komutanın oğlu olan Welkin Gunther kasabadaki küçük kız kardeşi Isara ile Eidelweiss adlı prototip halindeki tankı kullanarak kasabanın boşaltılmasında Alicia Melchiott'a yardım ederler.

Welkin her ne kadar savaşla alakası olmasada kız kardeşi Isara ve Alicia Melchiott ile İmparatorluğun düşmanı olan Federasyonun ordusuna katılırlar.

Kahramanlarımız " Squad 7 " adlı birimle savaşın içinde yer alırlar , animede genel olarak Squad 7 biriminin başından geçen olayları ve bunları çözmek için Welkinin gösterdiği komutanlık becerilerini anlatır.

Yer yer Welkin ile Alicia arasındaki duygusal yakınlaşmalar ve Squad 7 birliğindeki enteresan kişiliklerin diyologlarıyla eğlenceli bir yapım ortaya çıkarılmış.


Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: