Shamo
Yılı: 1998
Mangaka: Hashimoto Izo, Tanaka Akio
Yayınlayan: Futabasha (1-19), Kodansha (20.ciltten devam)

Ryo Narushima, geçirdiği travma sırasında tek kardeşini hayatta bırakarak anne ve babasını feci bir şekilde katleder. Nedeni bilinmez bir şekilde hapse giren Ryo bu hapishanede acımasız kişilerin olduğu hatta katil ya da sapıkların arasına atılır. Burada taciz ve kötülüklerle boğuşarak tam iki yıl boyunca kendisini korumak için en güçlü olarak bilinen hocası tarafından Karate-do adlı dövüş sanatını öğrenerek geçirir ve böylelikle o pis hapishanedeki acımasız ve kötülükten böylece kurtulmuş olur. 16 yaşında olduğu için ergen yaşına gelince serbest bırakılır ve sokaklarda yaşamaya başlar. Bir çok rakiple ve arkadaşlarla tanışırken hayatının dönüm noktası olan ölümcül dövüş yarışması ile hayatı tamami ile değişir. Ve böylece Ryo Narushima'nın aksiyon, dram ve macera dolu yaşamı başlamış olur.

Ryo Narushima'nın en büyük ve en tehlikeli rakibi olan Naoto Sugawara ile kapışır. Acaba bu güçlü ve tehlikeli rakibini nasıl ve ne şekilde yenmeyi düşünüyor?

Sonraki
Sonraki Konu:
Death Note

Yapılan Yorumlar

Kirika
Kirika20 Ocak 2010

TR olarak Mnaki adlı gruptan okuduğum ve gerçekten müthiş derecede bir haz aldığım manga idi. İlk bölümlerde insan bu ne diyebilir ama hikaye genişledikçe manga insanı kendine çekmeyi biliyor. Şiddetle tavsiye edebileceğim bir mangadır.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu