Sora no Oto
Diğer İsimleri: So-Ra-No-Wo-To, Soranowoto, Sound of the Sky
Yılı: 2010
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 13
Bölüm Süresi: 20 dakika
Yapımcılar: A-1 Pictures Inc., Aniplex

Hikaye hayal ürünü olsa da gerçek hayattan alınan bazı olaylar vardır ve Seize Kasabası'nda geçer (İspanya'daki Cuenca ve Alarcón kalesi model olarak alınır).

Uzun bir savaş Dünya'ya kademeli bir düşüş getirir. İnsanlar şehirden kaybolur ve balıklar denizde var olmayı durdurur. Bu sessiz dünyada beş kız, bir kalenin muhafızlarıdır ve ayrıca etkili bir şekilde trampet çalan Rio vardır.

Kanata, çok küçükken savaşın bir kısmını görmüş ve bir tarihi kalenin içinde ağlamakta ve "Anne" diyerek seslenmektedir. O an bir sarışın kadın gelip yanında trampet çalarak kendisine hayran bıraktırır. Bu andan itibaren de kadın gibi trampet çalmayı dilemiştir. Ve Rio ve arkadaşlarının yanına tayin edilir. Böylelikle Rio'dan trampet çalmayı, Noel'den bir takım basit asker terimlerini, Phylicia'dan da görev almanın ne kadar denli önemli olduğunu öğrenerek bütün ciddiyeti ile herşeyi başarmaya çalışır ve böylece geçmiş ve gelecek denilen şeyler arasında bağlantıyı yavaş yavaş öğrenmeye başlar. Ayrıca ikamet ettiği yerde tuhaf bir kuş benzeri meleğe benzer bir şey görmüştür. Sırlarla dolu ve hiç bilinmeyen sebeplerden savaşların asıl nedeni ne idi?

Yapılan Yorumlar

Kirika
Kirika10 Nisan 2010

K-On adlı anime ile karşılaştırılmış ama K-On ile pek hatta hiç benzerliği olmayan bence konusu sağlam ve karakterleri ile de kendisini izlettirebilen bir anime olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü bölümler boyunca en zevk alabildiğim ve gidişatı sıradan gibi gittiğini görmüş olsam bile her karakter birbirine oranla animeye renk katmış. Kesinlikle rahat bir şekilde izlenebilecek ve son bölümlere doğru da merak uyandırabilecek bir anime istiyorsanız mutlaka izleyin derim.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: