Soul Eater
Yılı: 2004
Mangaka: Ohkubo Atsushi
Yayınlayan: Square Enix

Üç shinigami öğrencisi ile partnerleri değişim geçirerek silaha dönüşen eğlencelik bir mangadır. Amaçları 99 kötü ruh ve bir cadı ruhu ele geçirip partnerlerine yedirmektir ve bunun sonucunda da Shinigami-sama'nın "Ölü Tırpanı" olarak anılmaktadır.

Soul Eater, beyaz saçlı ve karizmatik olmayı seven bir çocuktur. Aynı zamanda Maka ile sadece partner değil çok iyi arkadaşlardır. Ayrıca Soul'ün en büyük hayali "Ölü Tırpanı" olmaktır.

Tsubaki, uzun boylu ve güzel bir kızdır. Partneri olan Black Star ile aralarında çok iyi bir bağ vardır. Amaçları en iyi suikastçilerden olmaktır. Onların amacı da "Ölü Tırpanı" olmak olsa da pek de önemi kendileri için yoktur.

Patty ve Liz ise Shinigami-sama'nın oğlu Death the Kid adlı çocuğun partnerleridir. Bu ikiz kız kardeşler ise tabanca ve diğer araçlara dönüşerek Kid'e yardım ederler. Patty, saf olduğu kadar cesur ise Liz de korkak olmasına karşın savaşmayı iyi bilen biridir.

İşte bu iki kişilik üç grubun maceralarına tanık olmak istiyorsanız; durmayın ve okuyun.

İyi Eğlenceler

Önceki
Önceki Konu:
Soten no Ken

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu