Sousei no Aquarion: Uragiri no Tsubasa
Diğer İsimleri: Genesis of Aquarion, Genesis of Aquarion: Wings of Betrayal, Sousei no Aquarion, Sousei no Aquarion (2007)
Yılı: 2007
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 2
Bölüm Süresi: 50 dakika
Yapımcılar: Satelight

Uzun zaman önce Cennet ve Dünya'nın bir olduğu zamanlarda Melekler yıldızlara şarkılar söylerdi. Ancak Melekler tek korku kaynakları olan insanları avlamaya başladı. İnsanlar bunun üzerine isyan ettiler ve uzun bir savaşın başlangıcı atılmış oldu. Savaştayken Apollonius adındaki melek Celine adındaki bir kıza ilk görüşte aşık oldu. Apollonius bunun üzerine insanlara katıldı ve onlara mecha yapmaları için yardım etti böylece savaşı kazanmaları için insanlara bir şans vermiş oldu. Melek Touma ise aşkını kaybetmenin kızgınlığı ile insanlardan intikamını almak istiyordur. Ve bu süreçte savaş 12 bin yıldır hâlâ devam ediyordur. Efsaneye göre Apollonius ihanet sonucu öldürüldü, ama aynı zamanda onun geri döneceğini ve uzun zaman önce başlayan bu savaşı sona erdireceğini söylerler.Bölüm Listesi:

01. Wing of Betrayal
02. Wings of Glory

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: