Spriggan
Yılı: 1998
Türü: Film
Yapımcılar: Shogakukan, Studio 4°C

Geçmiş zamanlarda ki ileri düzeyde teknolojiye sahip bir uygarlık kendi kontrollerinden çıkmış olan teknolojik gelişimler sonucu yok olmuştur ve bunun üzerine geleceğe bir uyarıda bulunmuşlardır.

"Sonsuz karanlıkta yaratılmış sanatı yine karanlığa götürün. Bunu yapın ve asla onu tekrar uyandırmayın."

Bu yazıttan sonra bu gelişmiş uygarlığın teknolojisini koruma amaçlı Arcam adlı bir organizasyon kurulur. Arcam organizasyonunda Spriggan diye adlandırılan özel ajanlar görev almaktaydı. Arcam'ın araştırmacılarından birkaçı Türkiye'de bulunan Ararat Dağı'nda Nuh'un gemisinin enkazını bulurlar. Bu keşiften sonra Arcam ve Amerika askeriyesi geminin sırrı için ölümcül bir mücadeleye girer. Arcam'ın en büyük gücü Spriggan adındaki gizli ajanlarıydı elbette. Spriggan'lar içinde en iyisi ise 17 yaşındaki lise öğrencisi olan Yu Ominae idi. Yu, en son olanlardan habersiz okuluna geri dönmüşken sınıf arkadaşının korkunç ölümü üzerine kendisine bırakılan notu gördükten sonra Türkiye'ye doğru yola koyulur.

Amerikalıların ise kozları süper silahlar geliştirmek için deneylerinde kullandıkları insanlardı. Hırslı Fat-Man ve gaddar bir küçük çocuk...

Yu tüm bu olup bitenin ne olduğunu anlamaya çalışırken geçmişiyle tekrar yüzleşecektir.

Önceki
Önceki Konu:
Shin Cutey Honey
Sonraki
Sonraki Konu:
Gate Keepers 21

Yapılan Yorumlar

HellArmy
HellArmy06 Aralık 2007

Pek çok sahnesinin Türkiye'de geçtiğini duydum. İlk fırsatta izlemeyi düşünüyorum...

allf
allf07 Ocak 2009

başka sitede türkiye adını gördum direk tanıtımına atladım buraya ama boş :( genede izlicem türkiyede geçen anime bulmak imkansız nerdeyse.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: