Sumomomo Momomo: Chijou Saikyou no Yome
Diğer İsimleri: Sumomomo Momomo - The Strongest Bride on Earth
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 22
Yapımcılar: Lantis, Lantis, Studio Hibari, Studio Hibari

Momoko Kuzuryuu dağlarda babasıyla birlikte büyümüş bir genç kızdır. Babasının sayesinde dövüş teknikleri sanatını öğrenmiştir. Babası ona bu sanatın bitmemesi için güçlü bir erkekle evlenip bir çocuk sahibi olması gerektiğini söyler. Bu güçlü çocukta babasının eski rakibinin çocuğudur. Adı Koushi Inuzuka olan bu genç oldukça akıllıdır fakat dövüş konusunda çok zayıftır. Dövüşmek yerine bilgisini kullanmayı seçer çoğu zaman. Okuldaki kızlar Koushi'nin zekasına hayrandırlar. Momoko, Koushi'ye eşi olduğunu söylemek için gelir. Koushi asla bunu istemediğini söyler ve sürekli Momoko'dan kaçar, Momoko ise onun peşinden asla ayrılmaz. Babasının sözünü hatırlar daima ve bir an önce çocuk yapmaları gerektiğini söyler Koushi'ye. Koushi ve Momoko arasında geçen olaylar anlatılmaktadır.

Momoko KuzuryuuDövüşte tam usta olan fakat sadece tek bir dövüş tekniğini yapamaması kendisini çileden çıkarmaktadır. Hiperaktif, kararlı ve bir o kadar da inatçı bir kişiliği vardır. Koushi'nin peşinden koşmasının en temel nedeni ise dövüş tekniğini ancak bir çocuk yaparsa başarabileceğine inandıran babası, işte bu yüzden peşini bırakmıyordur Koushi'nin.

Koushi InuzukaDövüşmekten çok aklını kullanarak karşısındaki kişi ile tartışmayı seçen bir çocuktur. Momoko'da her fırsatta kaçmak için yol bulmaya çalışsa da bir dövüş usatasından kaçmak ne kadar kolay olur orası meçhul

Iroha Minamoto: Hanzo'nun hayatını kurtardıktan sonra kendisini Minamoto clanının yardımcısı olarak yanına almıştır. İnuzuka clanının varisi olan İroha'yı baştan çıkartıp elde ettikten sonra kendisini Minamoto clanının kölesi olarak kullanmayı planlamaktadır.

Hanzo: Hayatı İroha tarafından kurtarıldıktan sonra Minamoto clanının sadık bir yardımcısı olarak hayatı İroha'nın yanında geçmektedir.


Resimler:
Bölümler:

1) The Strongest Fiancee on Earth
2) Naturally Exploding Girl
3) Caught at the Zoo
4) Humanity and justice is not Assassination Plan
5) Clash! Momoko vs. Iroha
6) Assassination of the Tiger, Reality!
7) Bonds That Cannot Be Seen
8) The Kouhai that Calls the Storm
9) Hero Woman`s Disappointing Love
10) Sanae`s Fiance Appears
11) Heaven`s Punishment Warrior Horse Mask,
12) The Day of a Cold, Hanzo`s Situation
13) Confrontation of Rivals! The Horse and the Tortoise
14) The chaos of love in the Haunted House
15) The love of Saig
16) Way to Break Fatigue
17) Lashing Tiger`s Siblings
18) Welcoming Party at yaminabe!?
19) Maid has Come!
20) Together with Fate...
21) Respective Thoughts...
22) To the Usual Days

Özel Bölümler:

23) Hot Spring Battle
24) Kidnapped Koushi!

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu