Tactics
Diğer İsimleri: Taktik
Yılı: 2004
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 25
Yapımcılar: Studio DEEN, TV Tokyo

Kantarou Ichinomiya, doğduğundan beri mistik ruhları, şeytanları görebilme yeteneğine sahip genç bir adamdır. Tüm zamanını bunun üzerine harcar ayrıca kitaplar yazar ve Japon kültürüne ait hayalet avcılığı bölümünü araştırır. Bu ruhlara çok kötülükler yapılmıştır ve Kantarou onların hikayelerinin tüm parçalarını toplar ve onlarla arkadaş olmak ister.
----------------------------------------------------------------------------
Kantarou çocukluğunda birgün kırsal bir dağda bulunan tapınakta görevini yaparken tüm hayatı değişikliğe uğrar. Efsane şeytan yiyen ruh Tengu bu tapınakta mühürlenmiştir ve Kantarou mühürü kırar. Mühürü kırdığından beri onu güçlü bir yaratık aramaktadır. Ruhlardan biri Tengu'yu bularak onu kendi emirleri altına alır ve adını değiştirerek Haruka koyar. Kantarou'da bu olayı çözmek ve tamamlamak için önceden gönüllüdür. Tengu geçmişini yavaş yavaş ortaya koymaktadır. Haruka'nın efendisiyle araları açılır ve unuttuğu geçmişini ve Özellikle onun mühürünü kırmış olan bir insan hakkında bilgi öğrenmek için can atar. Ve bu yerde Minamoto Raiko'nun savaşçı grubu katılır. Hikaye dahada genişler ve olaylar yerlerine oturmaya başlamıştır..

İlk bölümün bir kısmı burada yer almaktadır.!

Kantarou IchinomiyaKantarou kırmızı gözlü ve gri saçlıdır. Animenin ana karakteridir. Yazardır ve dualarıyla şeytanları ve cinleri vb. yaratıkları etrafındaki kişilerden ve kendinden uzak tutar. Efsanevi şeytan Tengu'yu bulmaya çalışır. Tengu'yu bulmak için uğraşır, çünkü gerçek şu ki tengular Kantarou'nun ummadığı kadar güçlüdür ve onu bulduğu zaman kendisinin güçlü olacağını umar. Çocukluğunda asilzadeler Kantarou'ya inanmayıp dalga geçerler. Youkai'lerle ilgilenir.

HarukaYeşile dönük saçları ve yeşil gözleri ile siyah kanatları vardır. Şeytan Tengu'yu bulabilmek için Kantarou ile birlikte çalışırlar. Yolculuklarını devamlı Kantarou ile birlikte yapar. Kantarou'nun yanındayken güçlerini fazla kullanamaz. Haruka hafızasını kaybeder. Hafızasını kaybettikten sonra kim olduğunu ve neye sahip olduğunu hatırlamaz. Güçlerini kullanmasıyla hafızası yerine gelmeye başlar.

YoukoYouko, tilki Youkai'ye dönüşür. Kantarou ona adını vermiştir. Kantarou'nun evinde yaşar. Suzu ve Rosary hakkında daha fazla bilgi edinmek için onlarla oyun oynar. Kantarou ile para kazanmak için planları vardır. Sık sık el yazması yazar.

Suzu EdogawaHaruka'ya aşık olduktan sonra Haruka ile ilgilenmeye başlar.

SuginoDağların tanrısıdır. Sugino-sama diye çağrılır. Siyah saçlı ve yeşil gözlüdür. Haruka'dan nefret eder. Beyaz kanatlı bir tengu olmasına rağmen görünüşü bir meleği andırır. Muu-chan ile evlidir. Muu-chan, Kantarou'yu ziyaret ettiği için Sugino Muu-chan'i kıskanır.Bölüm Listesi:

1. A Black Goblin Awakens
2. Yoshiwara`s Mystery
3. Mountain Fairy Tale
4. The Forbidden Portrait
5. A Man who Dances in the Dark
6. The 9:07 PM Ghost Train
7. Alluring Call
8. She Who Fascinates
9. Yome Island Mystery Ballade
10. The Word of Wind - Part One
11. The Word of Wind - Part Two
12. Goblin and Roses
13. The Nightmare in the Woodland
14. A Woman who Loved Books
15. Chorus of Cicadas at the Ending of Summer
16. Ah, Married Couple`s Elegy
17. British Nymph
18. The Mystery Society
19. Maple-Colored Love
20. The Maiden Gidayu Ogre Recital
21. The Door of Memories
22. Blue Eyes
23. Snow Scene of Glass
24. Hearts in the Distance
25. Invisible Strength

Yapılan Yorumlar

rena
rena04 Temmuz 2008

şuanda izlediğim animeler listesinin başında çok güzel bi anime bence..

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu