Taiyou no Ko Esteban
Yılı: 1982
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 39
Yapımcılar: Studio Pierrot

1532 yılında barcelonada yaşayan esteban adlı bir yetim vardır. Güneş doğduktan sonra gizemli güçleri ortaya çıktığından dolayı bu çocuğa güneşin çocuğu denilmektedir. Üvey babasi öldükten sonra kendisine gerçeği sölemesiyle esteban bebekken kendisinin batık bir gemiden kurtarıldığını ögrenir. Estebanın boynundaki gizemli madolayanın altın şehrinden geldiği düşünülür. Bunun üzerine Esteban gerçek ebeveynlerini vede kendisinin kim olduğunu bulmak için İspanyadan ayrilir. Yolda zia adinda bir inca kızı ile tanışır. Ziada estebanin madalyonun aynısından vardır ve yıllar önce kaçırılmıştır. Daha sonralari onlarin yanina Tao adinda heva imparatorlugunun son üyesi katılır. Bundan sonra 3 çocuk Altın şehri bulmak vede yeni dünyayı keşfetmek için yola çıkarlar.

Esteban
Son derece kibar, gerektiğinde cesurca karşı çıkabilen (özellikle Zia için), dışadönük ve grubun hemen hemen lider konumunda olan birisidir. Amacı Altın Şehri ve Kuşu bulmaktır. Ayrıca Zia adlı kıza da yavaş yavaş aşık olmaya başlamıştır ki bunu farkeden Zia da duygularına karşılık verir. Ama bu durumu hiçkimseye belli etmemeye çalışırlar ki ilk farkeden de Tao olur.

Zia
Duygusal, sessiz ve hassas bir yapısı vardır ki bunu en çok Esteban'a gösterir. Kendisini Esteban varken huzurlu ve mutlu hisseder. Bazen kendisinden beklenmeyecek şekilde ölümü göze alacak kadar cesur olmaktadır. En çok değer verdiği ve aşık olmaya başladığı kişi Esteban'ın ona olan hislerini anlayınca karşılığını verir fakat başkalarına belli etmezler. Grubun ikinci zeki insanıdır ve Tao'ya yardım eder.

Tao
Biraz fazla hiperaktif, biraz çocuksu, vurdum duymaz ve aptal gibi görünümü olmasına rağmen fazlasıyla zeki olan birisidir ki bunu girdiği mağaralarda kapı açmak veya kurtulmak için o zaman ki teknolojiyi iyi bilen birisidir. Grubun beynidir ve oldukça başarılıdır bu konuda.

Sonraki
Sonraki Konu:
Kigeki

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: