The Cockpit
Diğer İsimleri: The Cockpit: Kamikaze Stories
Yılı: 1993
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 3
Bölüm Süresi: 25 dakika
Yapımcılar: MADHOUSE

2. Dünya Savaşı sırasında farklı bölgelerde yaşanan üç hikâyeyi konu almıştır.


1. Slipstream: Bir Luftwaffe pilotu olan Rheindars, Peenemunde'ye gizli bir kargo taşıyan bombardıman uçağını korumakla görevlendirilir. Kargoyu taşıyan uçağın içinde ayrıca tanıdığı iki kişi olan Profesör Bauffstein ile kızı Melhenna vardır. Melhenna'yla birbirlerini seven Rheindars, kargonun aslında Almanya'nın savaşta son umudu olan Dünya'nın ilk atom bombasının prototipi olduğunu öğrenir. Rheindars görevi ve sevdiği kadın arasında bir ikileme düşer.


2. Sonic Boom Squadron: Ensign Nogami, yeni geliştirilen Cherry Blossom adlı kamikaze uçağının pilotudur. Bu roket güdümlü intihar uçağı, bir bombardıman uçağının parçası olarak bırakıldığı zaman aynı bir kiraz çiçeği gibi tek bir seferlik ölümüne düşüş yapar. Asteğmen Nogami ise bir kez kaçırdığı bu şansı bir kez daha kullanarak hayalini gerçekleştirmek ister.


3. Knight of the Iron Dragon: Utsunomiya, 28. Topçu Birliği'nden yardım istemek için Karakechil Havaalanı'ndan gönderilen bir kuryedir. 28. Topçu Birliği'nde ise son savaştan sonra iki kişi sağ kurtulmuştur. Bunlardan biri olan Godai, Utsunomiya ile birlikte havaalanına motorsiklet üzerinde geri dönmek için gönüllü olur.

Önceki
Önceki Konu:
Roujin Z

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: