TO
Diğer İsimleri: TO, TO(トゥー), TO, TO(トゥー), Nová vesmírná Odyssea, Orbital, TO - A Space Fantasy
İlk Yayınlanma Tarihi: 2009-10-02
Türü: OVA, 2 bölüm
Web Sitesi: http://mv.avex.jp/to/index.html
Original Work: Hirano Aya
Direction: Hoshino Yukinobu
Character Design: Sori Fumihiko
Music: OXYBOT
Work: Takahashi Tetsuya

* Hoshino Yukinobu'nun 2001 Nights (2001 Ya Monotogari) mangasından iki hikaye uyarlama.

Yıl 2068. İnsanoğlu, 300.000 nüfuslu bir ay kolonisi kurdu. Malzemelere ihtiyaçları var ve bunları göndermenin en kolay yolu, konteynerleri ay yörüngesine fırlatan gazla çalışan bir fırlatıcı olan Moonlight Bazooka'dır. Sonra bir gün en çok hayalet gemi Flying Dutchman olarak bilinen 078962-EK gemisi, insanlığın bildiği en değerli enerji kaynağını taşıyan 15 yıllık bir yolculuğun ardından yanaşıyor. Uzay yolculuğu zalimce çünkü yolcular sadece iki yaşında, geri kalanı ise bu süreçte 15 yaşında. İkinci OVA yaklaşık 100 yıl sonra gerçekleşiyor - insanlık şu anda diğer güneş sistemlerinde koloniler kurmaya çalışıyor, ancak kolonistler hala tek olarak seyahat etmiyor ve ulusal kimliklerini ve savaş tohumlarını beraberlerinde taşıyorlar. En uygun kolonizasyon alanını buldukları gezegen, kısa süre sonra onlara evrende ayrı varlıklar olarak yaşamanın hayatta kalmak için iyi bir yol olmadığını gösteriyor.

Not: Distribütör Avex, 2 Ekim 2009'da Japon video mağazalarında DVD'deki iki başlığı kiralamaya başladı. Perakende DVD ve Blu-ray Disk sürümleri 18 Aralık 2009'da gönderildi.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: