Toki wo Kakeru Shoujo - Anime Manga Türkiye
Toki wo Kakeru Shoujo
Diğer İsimleri: The Girl Who Leapt Throught Time, The Little Girl Who Conquered Time
Yılı: 2006
Türü: Film
Yapımcılar: MADHOUSE

Konno Makoto Tokyo'daki bir liseye giden sıradan bir öğrencidir. Arkadaşlarıyla beyzbol oynamayı ve kardeşi Miyuki ile puding yapıp yemeyi çok sever. Makoto okula gittiğinde öğretmeni onlara süpriz bir sınav yapar. Makoto hiç çalışmamıştır ve sınavdan kötü not bekler. Sonra yemeğini yer eve gittiğinde bisikletini alıp tur yapmaya çıkar. Bakkaldan alışveriş yapan bir kadını görür ve o sırada tren geçidinde, trenin geleceğine dair sinyal verilir. Makoto çok hızlanmaya başlamıştır bisikletini durduramaz ve trene çarparak kaza geçirir. Öldüğünü sanar ama kazadan önceki birkaç dakikaya geri döndüğünü görür. Sonra alışveriş yapan kadını tekrar görür ve bisikletini durdurur. Tren geçer. Makoto bu olayı araştırmak ister. Teyzesinin çalıştığı müzeye gider bu olayı araştırır.Sabah uyandığında okula gittiğinde hocanın yaptığı süpriz sınavı tekrar olur ve gece çalıştığı için 100 puan alır. Ayrıca kendinde zamanı geri alabilme özelliğini keşfetmiştir.


Chiaki -> Umursamaz, sinir bozucu, tek düşündüğü tembellik yapmaktır, fakat sakladığı büyük bir sırrı vardır. Gerçek kimliğini asla göstermiyordur. Ayrıca Makoto'dan da son derece hoşlanmaktadır. Asıl kişiliğinde cömert, gayet mantıklı ve ciddidir.


Makoto -> Dışa dönük, biraz saf, erkek arkadaşları ile beyzbol oynamayı seven bir kişiliği vardır. Dıştan vurdumduymaz gibi görünse de son derece hassas bir kişiliğe sahiptir.


Tsuda -> Çalışkan, yardımsever ve aynı zamanda birazda çekingen bir yapısı vardır. Kendisinden hoşlanan bir kızın varlığından haberdar deği,l fakat onunla kısa zamanda tanışır. Makoto'nun gözünde bir abi gibidir.Filmin trailini izlemek için tıklayın.Film 100 dakikadır.

Yapılan Yorumlar

pucca91pucca
pucca91pucca09 Şubat 2008

gerçekten çok çoook güzel bi anime.. Herkese izlemesi için tavsiye ediyorum..baya bi etkisinde kaldım ben ^-^

akain
akain22 Mayıs 2008

süper wonderful anime içine çekiyor hele sonu müthiş bitti.... arkadaşa katılıyorum...

~chii~
~chii~29 Ocak 2009

kesinlikle mükemmel bi anime! insanı yaptıkları şeyler için bazen sorgulamaya itiyo valla ^.^ harika ötesi %1000 izlenmeli *-* aldığı ödülleri kesinlikle hakkediyo o.O

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu