Tokyo Godfathers
Yılı: 2003
Türü: Film
Yapımcılar: Dentsu, GENCO, MADHOUSE, Sony Pictures Entertainment

Tokyo'da noel arifesinde 3 evsiz çöplükte yemek ararken bir kız bebek bulurlar. İlk başta karakola götürmeye niyetlenselerde bebeği o kadar çok severlerki bırakmaya kıyamazlar. Eşcinsel olan evsiz o bebeğin onlara tanrının armağını olduğunu düşünür ve ismini Kiyoko koyar. Daha sonra evsizler kendilerine bakamazken bir de bebeğe bakmanın ne kadar zor olduğunu anlarlar ve ailesini aramaya başlarlar. Bu 3 evsizinde birbirinden farklı hayat hikayesi vardır. Bebek sayesinde geçmişleriyle yüzleşirler. Bebeğin ailesini bulmaya çalışırken birçok olayla karşılaşırlar. Kiyoko'nun neden terk edildiğini öğrenmeye çabalarken gördükleri şeyler onları olgunlaştırır. Artık geçmişi bir kenara bırakıp geleceğe kucak açmayı öğrenirler.

HanaKimsesiz bir eşcinseldir. Kiyoko'yu annesi gibi sahiplenir. Kiyoko'nun adını da anlamı saflıktan geldiği için koymuştur. İncil ağzıyla konuşmak hoşuna gider. Açık sözlüdür.

GinAlkolik bir evsizdir. Zamanında çok borca girmiştir. Bu yüzden ailesini kaybetmiştir. Ailesi yaşamaktadır ama o onlarla görüşmemektedir. Bisiklet yarışçısı olduğunu söyler ama aslında bisiklet dükkanı vardır. Kendi kızının ismide Kiyoko'dur.

MiyukiLise öğrencisidir. Polis tarafından aranmaktadır. Babası da polistir ve o babasını bıçaklamıştır. Bu yüzden evden kaçmıştır. Yaptığı şeyden pişmanlık duyar.Film 87 dakikadır.
Yönetmen: KON Satoshi.
Senaryo:KON Satoshi , NOBUMOTO Keiko .
Montaj: SEMAYA Takeshi.
Karakter dizaynı: KONISHI Kenichi.
Müzik: SUZUKI Keiichi

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: