Tokyo Magnitude 8.0
Yılı: 2009
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 11
Bölüm Süresi: 25 dakika

Mirai ve Yuuki adlı iki kardeş Tokyo'da bulunan Odaiba adasındaki robot fuarına giderler. Bunu Yuuki istemiştir ancak Mirai hiç de memnun değildir bundan. Çünkü hem tek başına kardeşi ile olacaktır hem de zaten kendisi hayatın ne kadar sıkıcı olduğunu söyleyip duruyordur. Hatta "herşey kırılsın" diye bir cümle bile sarfetmiştir ki bundan sonra 8.0 şiddetinde bir deprem olur ve her yer neredeyse yerle bir olmuştur.

Bu esnada Mirai kardeşini bulmak için yıkılmış olan alışveriş merkezine girer. Kardeşini Mari adlı kadın ile karşılaştıktan sonra bulur.

Şimdi önlerinde sadece eve gitmenin yollarını aramak kalır ve Mari ile birlikte bu iki kardeş anne ve babalarının iyi olup olmadığını düşünerek eve gitmek isterler. Böylelikle Mirai ve Yuuki, Mari'nin de yardımı ile kısa ama unutulamayacak bir yolculuğa çıkarlar.

Acaba Mirai ve Yuuki bu kısa yolculuklarında eve sağsalim varacaklar mıdır? Anne ve babalarına ne oldu? Ya da iki kardeşin bu yolculuklarında Mirai'nin asıl unuttuğu ya da unutmak istediği şeyi hatırlayacak mı? Hatta Mirai ile Yuuki arasında geçen ilişki bu yolculukta düzelecek mi?

Yapılan Yorumlar

Kirika
Kirika22 Ekim 2010

İlk izlemeye başladığımda normal ve yaşanabilen bir hayatta nasıl depremden sonra hayatta kalma mücadelesi olur onu izliyorsunuz ama 7.Bölümden sonra işler değişiyor ve ancak 10. Bölümde anlayabiliyorsunuz olayları. Kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım...

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu