Venus Senki
Diğer İsimleri: Venus Wars
Yılı: 1987
Cilt Sayısı: 4
Mangaka: Yashuhiko Yoshikazu
Yayınlayan: Gakushu Kenkyusha

2003 yılında dev bir kuyruklu yıldız venüse çarparak, venüs yüzeyini değiştirir. 2089 yılında venüs iki parçaya ayrılarak, Ishtar ve Aphrodia diye iki farklı kolonileşme olur. Dünyadan giden bir muhabir iki koloni arasındaki gerilimi kullanmak ister. Aphrodian'nın başkentine Ishtar kuvvetleri General Donnerkomutanlığında işgal etmeden önce gelir.

Bir süre sonra bir stadyumda buz hokeyi oynayacaktır, takımlardan biri katil komandalar Hiro Seno tarafından yönetiliyordur.Oyun istila yüzünden durdurulur. Ishtah'ın istilası bir günde olur. Basın politikacılar ve polis Ishtar komutasına girer.Sokaklarda sıkı yönetim ilan edilir ama Donner herşeyin eskisi gibi devam edeceğini söyler.
Hiro takımarkadaşı Jack'i amcasının evinde ziyaret eder.Polis onları kuşkulu görür ve onlara karşı saldırır.Hiro'nun bacağına bir mermi saplanır yaralı halde sevgilisi maggi'nin evine gider. Hiro bundan sonra ne yapacaktır, Aphrodia ülkesi kendini bu durumdan kurtarabilecek mi?

Önceki
Önceki Konu:
Vassalord.
Sonraki
Sonraki Konu:
Version

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: