Wolf`s Rain
Yılı: 2003
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Bandai, Bandai Visual, BONES, Fuji TV, Victor Entertainment

Efsaneler kurtların dünyanın sonunda ki cenneti bildiğini söylemektedir. Ancak esrarengiz yaratıklar olan kurtların nesilleri 200 yıl önce tükenmiştir. Ama bu doğru değildir. Kurtlar kendilerini insan kılığına sokmayı öğrenmiştir ve bu sayede kurtlar şehirlerde 200 yıldır yaşamaktadırlar.


Wolf's Rain; Kiba adında ki kurdun, kurt formunda şehre gelmesiyle ve Tsume ile karşılaşmasıyla başlamaktadır. Daha sonra katılan Toboe ve Hige ile birlikte "çiçeğin" kokusunu takip ederek cenneti bulmaya çalışmalarını konu almaktadır.

Karakterler :

Kiba, Arctic WolfGrubun lideri olan Kiba cenneti aramaktadır. Gençken, ailesi ve sürüsü, Jagara birliklerinin yaşadıkları ormanı yakması sonucu öldürülmüşlerdir. Daha sonra ona ormanın neden kendini feda ettiğini ve onun bir amacı olduğunu anlatan bir yerli tarafından büyütülmüştür. Yerli ona cennete giden büyük bir maceranın Kiba yı beklediğini söylemiştir ve Kiba macerasına, cenneti ve huzuru bulma umuduyla başlamıştır.

Tsume, Tundra WolfTsume daha çok kendini düşünen bir kurttur. Geçmişti bir sürünün parçasıydı. Ama bir gün Jagara'nın birlikleri sürüsüne saldırdı ve bir çoğu öldürüldü. Savaş sırasında Tsume savaştan kaçıp ölüleri ve yaşayanları yüz üstü bıraktı. Bunun yüzünden sürüden atıldı ve liderleri tarafından saldırıya uğrayarak göğsünde "x" yarası almıştır. Bunun ardından yıllarca utanç içinde yaşayıp hiç bir sürüyle birlikte olmamıştır. Daha sonra Toboe ile karşılaşmıştır ve ona duyduğu sempati ile onunla birlikte cennete giden yolculuğa katılmıştır.

Hige, Mexican WolfHige insanlarla arasını iyi tutmayı bilen bir kurttur. Midesi boş olmadığı zaman, diğerlerinide düşünen bir karakterdir. Bayanlara ilgisi vardır ve sürekli güzel görünen kızların peşinden gider. Sürünün en iyi koklama duyusuna sahip olan kurdudur.

Toboe, Arabian WolfToboe sürünün en geç kurdudur. Bazen bir kurttan çok bir köpek gibi davranır. Toboe ona gümüş bilekliklerini veren yaşlı bir kadın tarafından bir ev hayvanı olarak büyütülmüştür. Kadın ölmesine rağmen Toboe , insanlara karşı diğer kurtların anlamadığı bir ilgi duymaktadır. Toboe sürekli Tsume yi izlemektedir. Grupta ki en iyi kulaklar Toboe ye aittir.

Blue, Siberian HuskyQuent Yaiden tarafından büyütülmüş bir kurt-köpek. Evi yok olduktan ve aile üyelerinin çoğu öldükten sonra Blue, Quent ile birlikte kurtları avlamak için dolaşmaya başlamıştır. Kurt kanına rağmen Blue hayatını bir ev köpeği olarak yaşamıştır. Ama Cheza ile karşılaştıklarında içinde ki kurt uyanmıştır. Kendi türünü avlamaya devam edemeyen Blue, Quent'i terk edip cenneti aramak için sürüye katılmıştır.

ChezaCheza, Flower Maiden. Soylular tarafından yaratılmış bir lunar flower olan Cheza, Kiba tarafından uyandırılmıştır. Kurtlar için Cheza cennetin kapılarına giden yolu gösteren anahtardır.

Önceki
Önceki Konu:
Lupin Sansei
Sonraki
Sonraki Konu:
Gakkou no Kaidan

Yapılan Yorumlar

individuality
individuality16 Kasım 2008

Bu animenin en ilginç tarafı bizim efsanelerimizden biri olan Oğuzkağandan uyarlanmış olması...
Bunu kanıtlayan ilk öğe insanların bir kısmının kurt olması
ikincisi ise Cheza nın bir çiçekten insan DNA sı ile kapsüllenerek yaplmış olmasıdır.Çünkü bizim efsanemide de OğuzKağan ın karısı bir ağaç gövdesinden çıkıp gelmiştir....Birde Cheza nın cenneti göstereceğine inanılmasının nedeni Türklerde kadının göğün yedinci katından geldiğine inanılmasından kaynaklanmaktadır....

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: