Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 20 Ekim 2019 Pazar
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 4.0 puan
Mahoraba -Heartful Days-
Genel Bilgiler
Adı:
Mahoraba -Heartful Days-
Yılı:
2005
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
26
Kategoriler:
Tanıtım

Hazırlayanlar: prenses serenity

Shiratori Ryuji, resimli kitap yazarı olmayı hayal eden bir gençtir. Ve bunun için Tokyo'da bulunan bir sanat okuluna okumak için gelir. Tokyo'da Narutaki-Sou adlı eski Japon dekorasyonuyla yapılmış bir pansiyonda kalacaktır. Bu pansiyon, ailesinin kuzeni tarafından işletilmektedir. Pansiyonu şu an da çekip çeveren yani yöneten kişi ise ailesinin kuzeninin kızı Aoba Kozue'dir. Ryuji ve Kozue, aile soyağacında ikinci kuşaktan kuzendirler. Ve küçükken birbirleriyle tanışmışlardır; ancak küçüklük hatıraları iki taraf içinde kalıcı olmamıştır. Kozue dışında...

Kozue, lise ikinci sınıfa gidiyordur. Annesi ve babası bir kazada yıllar önce ölmüştür. Ve Ryuji'nin bilmediği bir çok gizemli yanı vardır. Ailesini kaybettikten sonra kişilik çatışması yaşamış ve 5 farklı kişiliğe bölünmüştür. Güçlü, erkeksi bir kişilik; çocuksu, masum bir kişilik; utangaç, sihirbaz yeteneği olan bir kişilik; cosplay delisi, erkeklerden çekinen bir kişilik ve asıl kişiliği.

Narutaki-Sou'da yaşayan diğer kişiler ise 1. odada kalan Tamami Chanohata, Kozue'nin en iyi arkadaşıdır. 2. odada ana karakterimiz Ryuji kalmaktadır. 3. odada kalan Megumi Momono ise Washida Üniversitesi'nde okuyordur. 5. odada Sayoko Kurosaki ve kızı Asami Kurosaki kalıyordur. 6. odada ise Yukio Haibara ve onun elinden hiç çıkarmadığı köpek kuklası Ryuusei Johnny kalıyordur.

Shiratori, bu pansiyonda kalırken olayların akışında etrafında olup biteni anlamaya çalışırken ayrıca okulla baş etmeye çalışacaktır. Her yeni gün farklı bir macerayla başlamıştır artık onun için.

Resim


Karakterler:

Shiratori Ryuji

Centilmen, kibar, yakışıklı, sempatik, anlayışlı, yardımsever ve iyi resim çizebilen bir gençtir. Kozue'ye ilk görüşte aşık olmuştur. Bunu zamanla anlamaya başlar. Bu zamanda da çevresinde olup bitenleri anlamaya çalışır.

Aoba Kozue

Oldukça güzel, sempatik, kibar, anlayışlı, utangaç ve iyi biridir. Arkadaşlarına yardım etmeyi sever. Ailesinden kalma pansiyona gözü gibi bakar. Ryuji'ye aşıktır o da Ryuji gibi zamanla bunu anlar. Ailesinin geçirdiği kaza sonucunda kişilik çatışmasına girer ve 5 farklı kişiliğe bürünür. Bunu kendisi bilmiyordur. Ayrıca umeboshi(erik turşusu) yemeğe bayılır.


Tamami Chanohata

Kozue ile ilkokuldan beri birliktelerdir. Ve lisede de aynı sınıfa giderler. Tamami, Kozue'ye hayrandır. Hayranlık ötesinde onun için her şeyi yapacak bir şekilde onu seviyordur. Ayrıca fotoğraf delisidir. Her şeyin fotoğrafını çekmeye bayılır. Hele bunları insanlar için koz olarak kullanmaya bayılır. Çok akıllıdır ve bütün spor dallarında mükemmel bir yeteneği vardır. Doğuştan şanslı bir yapıya sahiptir kısaca.

Megumi Momono

Çok aktiftir. Film izlemeye ve bira içmeye bayılır. Aşırı derecede bira tüketir. İnsanların ilişkilerine karışmayı sever. Erkek arkadaşı denizaşırı bir ülkeye sinema üzerine okumaya gitmiştir. Bu yüzden erkek arkadaşıyla sık sık mektuplaşır. Ayrıca çok güzel piyano çalar.

Sayoko Kurosaki

Tembel, karnı aç ve daima uyuyan biridir. Çok yoksuldurlar. Kızıyla beraber iş alarak para kazanmaya çalışırlar. Genelde işin çoğunu kızı yapar; çünkü Sayoko tembellikten pek bir şey yapamaz. Aslında Sayoko'nun geçmişi çok ilginçtir. Ayrıca kutulara karşı bir sempatisi vardır. Ve kemanı çok güzel çalar.

Asami Kurosaki

Annesinin aksine aşırı hiperaktif bir çocuktur. Okuldan geldikten sonra annesine yardım eder. Çok neşelidir. Fakirliğine asla üzülmez bunu doğal karşılar. Annesi gibi o da kutulara bayılır. Kutuların bir çok özelliği vardır çünkü. Battaniye, dolap, masa, yatak, yastık olarak kullanabildiği için çok sever.

Yukio Haibara

Ryuji'den sonra pansiyonda tek erkek olarak kalan kişidir. Sessiz bir kişiliği vardır. Elindeki kuklası Ryuusei Johnny onun sessiz tarafını kapatır. Çok konuşur ve olaylar hakkında fikirler verir. Haibara devamlı pansiyonun ortasındaki havuzda balık tutmaya çalışır ve vaktini kitap okuyarak ve yazarak geçirir. Kozue ve Ryuji'nin çocuklarından beri tanıyordur.


Bölümler:

1.Welcome to Narutaki-sou
2.The Landlady's secret
3.The Precious Place
4.Carefree
5.Nega-Posi
6.Tama check
7.Hide and Seek
8.Shopping
9.Correct-o
10.Sketch
11.Affection
12.Summer! Swimsuits! The Beach!
13.Narutaki-sou's treasure
14.The end of summer
15....Maybe
16.Guests after Guests
17.Color of the Sky
18.Meow Meow Meow
19.Everyone's day
20.School festival
21.Mother and Daughter
22.Important...
23.The red leaves of fall
24.Bells
25.Night of Revelation
26.Heartful Days

Tarih Son Güncelleme: 01/10/2008 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Karakterler
Hiçbir karakter bilgisi bulunmuyor.
 
Resimler
Mahoraba -Heartful Days- Resimleri - 1
Gönderen: emrrr
Eklenme: 06/04/2011

Yorumlar

Bu eserle ilgili 1 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

prenses serenity
prenses serenity:
 
 
Çok şeker bir seri =)
01 Ekim 2008 Çarşamba
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim