1. Seiyuu Ödülleri - Anime Manga Türkiye
Paku Romi Tokyo da cumartesi gecesi ilk defa yapılan Seiyuu ödül töreninde; Paku Romi en iyi kadın başrol, Fukuyama Jun da en iyi başrol erkek oldu.Hirano Aya, Koshimizu Ami, Morita Masakazu, Gotou Yuuko ve Kano Yui diğer kazananlar arasındadır.
Tüm kazananlar
Tören Akihabara'da Akiba 3D tiyatro salonunda yapıldı. Ödüller 2006 yılının seslendirme performanslarıyla değerlendirildi. soldaki  Kano Yui ile Hirano AyaBaşrol erkek, başrol bayan, yardımcı erkek, yardımcı bayan, en yeni erkek (5 yıldan az bu işle uğraşan), en yeni bayan (5 yıldan az bu işle uğraşan), rollere göre 6 katagoride ve medya kişiliği ve şarkıcı ( versiyonlarda kendi isimleri bulunan) dallarında ödüller verildi.
Oosaki Nana ile Paku Romi, Nana'nın popüler olmasında büyük bir etken olmuştur. Fukuyama Jun Code Geass deki Lerouche ile büyük bir başarı sağlamıştır.Karar vermenin güçlüğünden dolayı destekçilerine göre bu iki ad ön plana çıkmıştır.
En iyi yardımcı kadın oyuncular Code Geass'deki Karen ile Koshimizu Ami, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu'daki Mikuru ile Gotou Yuuko,En iyi yardımcı erkek Gundam Seed Destiny'deki Athrun Zala ile Ishida Akira, Gargoyle of the Yoshinagas'daki Yoshinaga Kazumi ile Miyata Kouki.
En yeni bayanlar Suzumiya Haruhi ile Hirano Aya, Sumomo Momomo'daki Momoko ile Kano Yui. En yeni erkek Princess Princess'deki Mikoto ile Kakihara Tetsuya, Bleach'deki Ichigo ile Morita Masakazu,Yeninin seiyuu daki anlamı 5 yıldan beri dublaj yapanlardır. Hirano Aya 14 yaşında dublaj işine başladı ve şuan 19 yaşında beş yıldır bu işle uğraşıyor.
En hit şarkıcı Mizuki Nana Justice to Believe CD ile, En iyi kişilik Asano Masumi olarak belirlendi.
1995 de ölen ve bir çok rollerde oynayan Tomiyama Kei hayat boyu yaşam ödülünü kazandı. Tomiyama Kei, Space Battleship Yamato'daki Koudai ve ilk oynadığı seri Chibi Maruko-chan'dir.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: