Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai
Jintan, Menma'yı evinde görünce bunun bir tür halisünasyon olduğunu düşünerek hiç kimse ile paylaşmamaya karar verir. Çünkü artık Menma ölmüştür ve Menma'nın ölmesi sadece Jİnta'yı değil Anaru, Yukiatsu, Tsuruko ve Poppo'yu oldukça etkiler. Bu yüzden o andan itibaren hiç kimse birbirleri ile görüşmemeye ve konuşmamaya başlamıştır. Ancak Menma'nın geri dönüşü ile birlikte herkes yavaş yavaş konuşur, görüşür ve anlaşır olur ki bu da çocukluk arkadaşları Menma'nın dileğini yerine getirmek için tekrar birleşmelerini sağlar...

Menma'nın gerçek ve asıl dileği ne idi? Peki dilek gerçekleştiği anda Menma ve arkadaşları ayrılabilecek mi? Yoksa bu işin içinde bir bit yeniği mi var? Menma, neden ve nasıl öldü? Hatta gerçekten öldü mü yoksa...?

Yapılan Yorumlar

Kirika
Kirika07 Mayıs 2011

İlk önceleri pek ilgimi çekmese de sonradan Menma'nın ölümü ve arkadaşlarının trajedisi beni bu animeye çekmek için yeterli oldu. Oldum olası böyle animeleri hep sevmişimdir. Mesela Touch, Cross Game ve daha niceleri... Bence komedi, arkadaşlık duyguları, biraz aşk ve daha da önemlisi draması ile bir dileğin gerçekleşmesi için arkadaşlarının her biri tek bir kişi için birleşmesi. Bize aslında bir insanı sevdiğimizde yapamayacağımız hiç bir şey olmadığını hatırlatan bir anime olduğunu düşünüyorum. :)

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: