Asagiri no Miko
Diğer İsimleri: Shrine of the Morning Mist
Yılı: 2002
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Chaos Project

Çocukluktan beri Tadahiro Amatsu iki farklı renkte göze sahiptir; biri kahverengidir ve diğeri açık ela rengindedir. Çünkü karanlığın sırrı onun sol gözündedir, o maskelenmiş şeytan Ayatara Miramune ve onun şeytan grubu tarafından bir hedeftir. Şehrin heryerinde ortaya çıkan cinlerle mücadele eden Yuzu Hieda antreman yapan bir rahibedir ve diğer dört kız onun olduğu liseye giriş yaparlar. Yuzu'nun büyük ablası Kurako'nun denetimi altrında beş genç rahibe antreman zamanlarında yeteneklerini geliştirmelidirler.

Tadahiro Amatsu:Yuzu'nun kızkardeşlerinin kuzenidir. Yuzu onun çocukluk arkadaşıdır ve bir meşaleyi 5 yıl taşımak için rekabet ederler. Ruh dünyasından gelen ruhları sağ gözü ile görebilme yeteneği vardır. Sağ gözü ile sol gözünün renkleri farklıdır. Şeytanlar Tadahiro'yu hedefler.

Yuzu Hieda:Animenin ana karakteridir. Kendi kardeşleriyle Hieda kabilesindedirler. Shinto papazlığını öğrenmeye çalışır. Kendi tılsımı bir hançerdir.

Shizuka Midoh:Sakin, çekingen ve zengin bir kızdır. Yuzu'yu kahramanı olarak görür. Japon kadını olmak için gayret eder. Kendi tılsımı ayin yelpazesidir.

Seiko Rikiishi:Yuzu'nun en iyi arkadaşıdır ve Miko Konseyi'nde acemi bir askerdir. Saf bir yapısı vardır. Kendi tılsımı bir mızraktır.

Izumi Sakibara:UFO'lara ve uzaylılara inanan bir kızdır. Şeytanlarla ve uzaylılarla ilgili bir bağlantısı vardır. Chika'nin çok şeker birisi olduğunu düşünür ve onu asla kaybetmek istemez. Kendi tılsımı bir ofuda'dır.

Chika Yurikasa:Genç bir kız olmasına rağmen 10 yaşındaki bir çocuğun vücudu vardır. Çok şeker ve konuşkan bir yapısı vardır. Kendi tılsımı bir tamagushi'dir. Tamagushi ritüel ayinlerinden kullanılan yapraklardır.Bölüm Listesi:

1. The Three Maiden Sisters Make Their Appearance
2. Trouble at the School Entrance Ceremony
3. Formation of the Shrine Committee
4. The Shrine Maiden Committee is Looking for Applica
5. Miko Council Meeting
6. Miko's Great Training
7. Shamanic Enlightenment
8. Yagarena
9. The Gale Monster Cat
10. Miko Big Meeting
11. A Passionate Love Lesson
12. Disturbing Festival Music
13. A Ghost Story Of The Dead In The Sea
14. Twilight Priestesses
15. A Transfer Student's Strange Story
16. Seiko's Love Letter Episode
17. Shizuka's Hardship Chapter
18. Strange Shouwa-Period Cat Legend
19. Chika Causes Trouble
20. Sakibara Communication Network Episode
21. Chimera
22. A Prelude to the End
23. Saniwa
24. Tsukumogami
25. Counterattack Of Miko Council
26. The Myth of the Morning Mist

Sonraki
Sonraki Konu:
Dragon Drive

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: