Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
Yılı: 2005
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 4
Yapımcılar: Geneon Entertainment, Hal Film Maker, Media Works, Nomad, Toshiba Entertainment

İlkokul 2. sınıfta okuyan Sakura Kusakabe gelecekte bir sübyancı olacak ve bulduğu bir formülle dünyadaki bütün kadınların 12 yaşındaki hallerinde kalmasını sağlayacaktır. Bu duruma çok öfkelenen tanrı Kusakabe'yi öldürmesi için bir ölüm meleği gönderir. Ama ölüm meleği Mitsukai Dokuro, Kusakabe'den çok hoşlanır ve geri dönmeyip dünyada kalarak onunla birlikte yaşamaya başlar. Fakat Kusakabe bu durumdan pek memnun değildir, çünkü
Dokuro-chan onun başına heyecanı, öfkesi ve türlü şapşallıklarıyla birsürü dert açar. Kusakabe'ye her sinirlendiğinde onu "Excaliborg" isimli sihirli gürzüyle parçalayarak öldürür fakat öfkesi saman alevi gibi anlıktır, hemen pişman olur ve sihirli sözleri "Pipirupirupiru Pipiru Pi"yi söyleyerek onu yeniden diriltir.

*Mitsukai Dokuro (Dokuro-chan)
İyiliksever, koruyucu (özellikle Sakura'ya karşı), çabuk sinirlenen, saf, ve bu saflığı ile Kusakabe'nin başına birsürü bela açan ölüm meleğidir. Ama aslında Kusakabe'den çok hoşlanmaktadır.

*Sakura Kusakabe (Sakura-kun)
Biraz utangaç bir kişiliğe sahiptir. Shizuki'den hoşlanmaktadır. Özelliklerinden bir tanesi olan pedofili iksirini bulma ihtimali olması ve Dokuro'nun onu neden ders çalıştırmak istememesi ile bir bağlantısı olduğunu bilmemektedir.

*Shizuki
Çekingen, zarif, anlayışlı bir yapısı vardır. Kusakabe'den hoşlanmaktadır, bu yüzden onun aptalca hareketlerini görmezden gelir.

Bölüm Başlıkları:
1.
a) It's the Bludgeoning Angel! Dokuro-chan!
b) It's the Assassin from the Future! Dokuro-chan!
2.
a) It's the Romantic Cupid! Dokuro-chan!
b) It`s New Cinema Paradise! Dokuro-chan!
3.
a) Field Trip! Dokuro-chan
b) Test of Courage Dokuro-chan!
4.
a) Zakuro-chan! Dokuro-chan!
b) Farewell! Dokuro-chan!

Önceki
Önceki Konu:
Ichigo Mashimaro
Sonraki
Sonraki Konu:
Damekko Doubutsu

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: