Chonnyonyeouu Yeouubi
Diğer İsimleri: Yobi, The Five Tailed Fox
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 1

Bir kaç yıl önce bir uzay gemisi bir dağa düşer. Ailesi tarafından terk edilen ve dağda yaşayan Yobi, bu uzaylılarla arkadaş olur ve gemilerini tamir etmeye yardım eder. Yobi'nin diğer insanlardan farklı bir yanı vardır. Mitolojide geçen dokuz kuyruklu tilkilerin soyundan gelmektedir. Ve anlatılana göre şekilden şekile girebilen ve ruh çalabilen bu tilkiler bin yaşına kadar yaşayabilmektedir. Yobi ise daha farklıdır. Beş kuyruğu vardır ve 100 yaşındadır. Tabii bu insan bedenine göre on yaşını ifade ediyordur. Yobi arasıra dağın yakınında yaşayan insanları gördükçe onlar gibi olmayı asla istemediğini düşünür. Bir gün özel bir yerde eğitim alan öğrencilerin olduğu bir eğitici tur düzenlenir ve içlerinden Geum-ie bir eşyasını düşürür. Yobi, tilkiye dönüşmüş haliyle bunu alarak oradan uzaklaşır.
Bir kaç gün sonra uzaylılar gemilerini tamir etmiş ve artık evlerine dönecekleri sırada içlerinden birinin hatası yüzünden gemi yine dağa çakılır. Bunun üzerine hepsi ona kızar ve o da kızarak onların yanından ayrılır. Ve daha sonra Geum-ie'nin de bulunduğu okula gelir ve orada içlerinden en küçükleri olan ve sessiz bir kızın yanına gider. Kız onu çok sevmiştir ve daima yanında taşımaya başlar. Yobi ve diğer uzaylılar ise onu kurtarmaya çalışırlar. Yobi bunu yapabilmek için de okula kayıt olur. Ve bundan sonra insanlar arasında yaşadıkça onlara karşı olan fikirleri değişmeye başlar. Bu sırada onu takip eden başka biri de vardır...

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: